X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rząd zaprezentował Polski Ład. Celem programu powrót na szybką ścieżkę odbudowy

15.05.2021 12:44
Zwiększenie wydatków na służbę zdrowia i jej sprawniejsze działania zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas prezentacji Polskiego Ładu.
Audio
  • Premier M. Morawiecki: pierwszy filar Polskiego Ładu to służba zdrowia [posłuchaj]
Liderzy Zjednoczonej Prawicy podczas podpisania programu Polski Ład
Liderzy Zjednoczonej Prawicy podczas podpisania programu Polski Ładtwitter.com/@pisorgpl

Nasze podstawowe zobowiązanie to w ciągu sześciu lat podnieść wydatki na zdrowie Polaków do poziomu 7 proc. PKB Polski, a już w ciągu najbliższych dwóch lat osiągnąć pułap 6 proc. - zapowiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

W sobotę odbywa się konwencja programowa, na której jest prezentowany Polski Ład, czyli nowy społeczno-gospodarczy program na okres pocovidowy. 

"Służba zdrowia - tutaj w starciu z COVID-19 służba zdrowia właściwie wszystkich państw świata miała potężne problemy - okazała się wielką piętą achillesową, wielkim problemem. My potrafiliśmy przeznaczyć z górą 40 mld więcej - ponad 100 mld zł i blisko 40 proc. wzrost w ciągu pięciu lat środków na służbę zdrowia. To bezprecedensowy wzrost, również w proporcji do PKB do poziomu 5,3 w tym roku; to bardzo mocny impuls wzrostu" - ocenił premier Morawiecki.

"Nasze podstawowe zobowiązanie to w ciągu sześciu lat podnieść wydatki na zdrowie, na zdrowie Polaków, do poziomu 7 proc. PKB Polski, a już w ciągu najbliższych dwóch lat osiągnąć pułap 6 proc., a więc przed czasem, wcześniej, niż ten, który zakładaliśmy" - dodał szef rządu. Dodał, że dzięki temu rząd chce sfinansować fundusz modernizacji szpitali, wysokospecjalistyczne przychodnie, szpitale powiatowe.

Polski Ład to jest przygotowany dokument - dziesiątki gotowych ustaw. Niewykluczone, że niektóre z tych rozwiązań będziemy jeszcze poprawiać - mówił w sobotę podczas prezentacji Polskiego Ładu premier Mateusz Morawiecki. 

"Polski Ład to jest przygotowany dokument, dziesiątki gotowych ustaw, z którymi ruszamy wkrótce, ale ruszamy też w Polskę, bo PiS tworzy swoje rozwiązania także w dialogu, a więc niewykluczone, że niektóre z tych rozwiązań będziemy jeszcze poprawiać, w rozmowach, w spotkaniu z człowiekiem" - podkreślił Mateusz Morawiecki.

Dodał, że posłowie Zjednoczonej Prawicy będą w najbliższym czasie "w dialogu" z Polakami, aby jak najlepiej zaprezentować Polski Ład.

Szef rządu opisując filary Polskiego Ładu, czyli nowego społeczno-gospodarczego programu Zjednoczonej Prawicy na okres pocovidowy, powiedział, że jego cele mają wzmocnienie polskiej rodziny na różnych etapach jej życia. 

"To przede wszystkim dlatego, że wierzymy, że wartości, które są tam przechowywane, promowane, wzmacniane, jak uczenie dzieci wartości pracy, jak uczenie czym jest gospodarność, czym jest patriotyzm to wartości godne najwyższego szacunku. I to rodzice mają prawo wychowywać dzieci według swojej wiary, swoich przekonań, bez nachalnego wciskania się przez jakąkolwiek ideologię i jakiekolwiek światopoglądy do domu rodzinnego" - mówił Morawiecki.

PAP/ks


Zobacz więcej na temat: Mateusz Morawiecki COVID-19