X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Senator USA domaga się przywrócenia sankcji na gazociąg Nord Stream 2

28.10.2021 08:24
Republikański senator Ted Cruz blokuje w związku z tym zatwierdzenie ambasadorów przez Senat Stanów Zjednoczonych.
Audio
  • Senator USA blokuje nominacje ambasadorskie [posłuchaj]
Nord Stream 2
Nord Stream 2EPA/STEFAN SAUER

Jak dotąd amerykański Senat zatwierdził kandydatury na ambasadorów w czterech krajach - Meksyku, Turcji, Australii i Nowej Zelandii (plus ONZ i Światowy Program Żywnościowy). Na tym samym etapie prezydentury Donald Trump miał zatwierdzonych 22 kandydatów. 

W tej chwili USA nie mają ambasadorów między innymi w Unii Europejskiej, NATO, Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji, Korei Południowej, Brazylii, Australii, Arabii Saudyjskiej i Indiach. Republikański senator z Teksasu Ted Cruz sprzeciwia się jednak zatwierdzaniu nominacji w przyspieszonej procedurze „jednomyślnej zgody” stosowanej wobec niekontrowersyjnych kandydatów. Oznacza to, że choć formalnie nie jest wstanie zablokować procesu nominacji to może go znacznie spowolnić. Według amerykańskich mediów z powodu sprzeciwu w całym Departamencie Stanu nieobsadzonych jest kilkadziesiąt stanowisk. Republikański senator jako powód utrudniania nominacji ambasadorskich podaje rezygnację przez prezydenta Joe Bidena z części sankcji na Nord Stream 2 i domaga się objęcia nimi wszystkich podmiotów biorących udział w budowie i obsłudze gazociągu. 

Demokraci krytykują Teda Cruza zarzucając mu, że wkracza w uprawnienia rządu, do którego należy prowadzenie polityki zagranicznej.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: USA Nord Stream 2