X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Spadł przesył gazu z Niemiec do Polski gazociągiem jamalskim

05.01.2022 09:09
16. dzień z rzędu rurociąg jamalski, którym zazwyczaj rosyjski gaz płynie na zachód Europy, dostarcza surowiec w odwrotnym kierunku - z Niemiec do Polski. Jak wynika z danych niemieckiego operatora gazociągów Gascade, dostawy gazu na wschód znacznie spadły
Audio
  • Sekretarz stanu w Kancelarii Prezes Rady Ministrów, pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski powiedział, że Polska nie musi obawiać się przerw w dostawach energii elektrycznej [posłuchaj]
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneOil and Gas Photographer/ Shutterstock

W punkcie pomiarowym Mallnow na granicy niemiecko-polskiej wolumen przesyłu gazu osiągnął dziś prawie 1,7 miliona kilowatogodzin na godzinę. Tranzyt gazu na wschód znacznie spadł. Jeszcze wczoraj wskaźniki pokazywały ponad 9 milionów kilowatogodzin na godzinę.
Gazprom na razie nie jest zainteresowany tłoczeniem gazu do zachodnich odbiorców - w trakcie ostatnich aukcji nie zarezerwował mocy przesyłowych na zachód. Eksperci wskazują, że to część rosyjskiej polityki destabilizacji rynku gazu. 

Władze w Moskwie chcą w ten sposób wymusić na Zachodzie zgodę na użytkowanie gotowego już gazociągu Nord Stream 2. Ten czeka jeszcze długi proces certyfikacji w Niemczech, który może potrwać kilka miesięcy.

W ostatnich dniach Rosja ograniczyła też tranzyt gazu rurociągami biegnącymi przez Ukrainę i Słowację. Spadł on o 25 procent. 

1 stycznia rurociągiem płynęło ponad 35 milionów metrów sześciennych paliwa w ciągu doby. Od poniedziałku ilość przesyłanego surowca zmniejszyła się o 10 milionów metrów sześciennych.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: gaz ziemny energetyka