X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ukraińcy przeciwni kandydowaniu człowieka W. Janukowycza

03.07.2019 11:11
Duże niezadowolenie wśród Ukraińców wzbudziło zarejestrowanie Andrija Klujewa jako kandydata w wyznaczonych na 21 lipca wcześniejszych wyborach parlamentarnych. Prawie tysiąc osób protestowało w Kijowie przeciwko kandydaturze byłego szefa administracji obalonego w 2014 r. prorosyjskiego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza.
Andrij Klujew
Andrij KlujewPAP/EPA/JULIEN WARNAND

Andrij Klujew, który zbiegł z Ukrainy w 2014 r., poszukiwany jest przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy za nielegalne przywłaszczenie mienia, nadużycie władzy i wydawanie poleceń użycia siły wobec demonstrantów podczas rewolucji godności z przełomu 2013 i 2014 r. Prokuratura Generalna Ukrainy zapowiedziała, że po ewentualnym powrocie do kraju Klujew zostanie zatrzymany.

Demonstracja przeciwko jego udziałowi w wyborach odbyła się na Majdanie Niepodległości w Kijowie we wtorek wieczorem. Uczestniczyło w niej ok. tysiąca osób. Zgromadzeni domagali się odwołania rejestracji byłego szefa administracji Wiktora Janukowycza, gdyż - jak podkreślali - w ciągu ostatnich pięciu lat przebywał on poza Ukrainą i zgodnie z prawem nie ma prawa kandydowania w wyborach.

23 czerwca Centralna Komisja Wyborcza Ukrainy odmówiła mu w związku z tym prawa rejestracji jako kandydata w wyborach, jednak decyzję te zmienił Sąd Najwyższy.

Adwokaci Klujewa przedstawili dowody

- Jesteśmy zobowiązani do realizacji decyzji sądu - tłumaczył portalowi Ukrainska Prawda zastępca szefa CKW Jewhen Radczenko.

Według Prokuratury Generalnej Ukrainy po obaleniu Wiktora Janukowycza i jego ucieczce z Kijowa Andrij Klujew towarzyszył mu w podróży na wschód kraju, a następnie na Krym, skąd były prezydent zbiegł do Rosji. Od tego czasu Klujew miał mieszkać w Rosji, jednak jego adwokaci przedstawili przed Sądem Najwyższym dowody, iż mieszkał w zajętym przez prorosyjskich separatystów Doniecku.

Przedterminowe wybory parlamentarne rozpisał nowy prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Dekret w tej sprawie wydał dzień po swoim zaprzysiężeniu, 21 maja.

IAR/PAP/dad