X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Odznaczenia dla uczestników gdyńskich strajków 1980 roku

30.08.2019 22:33
Podczas uroczystości podkreślono rolę kobiet, które nie tylko były współorganizatorkami strajków, ale także w różny sposób wspierały protestujących
Audio
  • Odznaczenia dla uczestników gdyńskich strajków 1980 roku [posłuchaj]
Strajk w Stoczni im. Lenina w Gdańsku. Codzienna narada strajkujących w sali BHP
Strajk w Stoczni im. Lenina w Gdańsku. Codzienna narada strajkujących w sali BHPPAP/Jakub Grelowski

90 uczestników strajków z sierpnia 1980 roku otrzymało w Gdyni honorowe odznaczenia. Podczas uroczystości podkreślono rolę kobiet, które nie tylko były współorganizatorkami strajków, ale także w różny sposób wspierały protestujących.

Wiceprezes Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna Roman Zwiercan powiedział, że wsparcie strajkujących przez kobiety było niebagatelne. Zaznaczył, że nie chodziło tylko o przekazywanie pożywienia dla okupujących stocznie, ale także wsparcie walki o godność i uspokojenie, że sytuacja w domach jest dobra. 

Jedną z odznaczonych podczas uroczystości w Sali Koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia jest Albina Wiktorska. Jak zaznaczyła, efekty protestów przerosły jej oczekiwania, ale w tym czasie była zdecydowana na wszystko - nawet na śmierć w obronie wartości "Solidarności".

W liście do zebranych premier Mateusz Morawiecki dziękował uczestnikom strajku. Szef rządu podkreślił, że robotnikom nie zabrakło wtedy wiary, odwagi i gorącego serca. Mateusz Morawiecki dodał, że bez wysiłku strajkujących nie byłoby wolnej Polski, upadku Związku Radzieckiego i wolnej Europy.
Wcześniej uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty pod pomnikiem Ofiar Grudnia '70 w Gdyni.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: sierpień 80 IPN HISTORIA