X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Mariusz Błaszczak: priorytetem dla rządu jest bezpieczeństwo

03.09.2019 14:18
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że targi zbrojeniowe w Kielcach są ważne z punktu widzenia potencjału obronnego Polski
Audio
  • Jak podkreślił w przemówieniu szef MON - priorytetem dla rządu jest bezpieczeństwo [posłuchaj]
Mariusz Błaszczak
Mariusz Błaszczakpap

W południe w Kielcach został oficjalnie otwarty Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach. Program modernizacji armii opiewa na najwyższą w historii wartość 185 miliardów złotych, czyli o 45 miliardów więcej niż poprzednio. 

Jeszcze przed rozpoczęciem targów podpisano pięć ważnych dla MON umów ze spółkami Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Chodzi między innymi o dostawy wozów dowodzenia na podwoziu Rosomaka dla tworzonej właśnie 18. Dywizji Zmechanizowanej oraz o zakup sprzętu noktowizyjnego i celowników termalnych dla Wojsk Obrony Terytorialnej. MON zamierza również kupić stacje radiolokacyjne Bystra. 

Zaprezentowano także prototyp nowego Bojowego Pływającego Wozu Piechoty "Borsuk". W uroczystości wziął udział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który podkreślił, że Wojsko Polskie dlugo czekało na pojazd. "Zależy nam na tym, żeby zastąpić wysłużone BWP właśnie nowoczesnym sprzętem, tym większa nasza satysfakcja, że ten sprzęt stanowi konstrukcję polską. Jest to sprzęt, który spełnia wszystkie wymagania Wojska Polskiego - mamy w przypadku tym sprzęt, który jest opancerzony, który pokonuje przeszkody wodne, który jest wyposażony w bezzałogową wieżę zintegrowaną z pociskami przeciwpancernymi Spike. Czekaliśmy długo, bardzo dziękuję za to, że możemy dziś zaprezentować produkt gotowy" - mówił szef MON. 

Program "Borsuk" ma na celu zastąpienie wysłużonego Bojowego Wozu Piechoty, którym wojska lądowe posługują się od kilkudziesięciu lat. "Borsuk" to nowoczesna gąsienicowa platforma. W projekt "Borsuk" zaangażowana jest m.in. spółka Huta Stalowa Wola. 
Następca BWP-a to w pełni polski produkt, a podstawowe uzbrojenie będzie stanowić wieża bezzałogowa, w którą obecnie wyposażone są kołowe transportery Rosomak. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie można w Borsuku zastosować m.in. polskie przyrządy optoelektroniczne oraz wykorzystywać amunicję programowalną i armaty Bushmaster, z możliwością łatwej wymiany lufy do kalibru 40 mm, a także odpalaniem przeciwpancernych pocisków kierowanych Spike produkowanych w radomskim Łuczniku.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego zakończy się w piątek. Podobnie, jak w latach ubiegłych, w weekend 7 i 8 września targowe hale zostaną udostępnione szerokiej publiczności. W Kielcach zaprezentuje się ponad 600 firm z 31 krajów. 

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: bezpieczeństwo Wojsko Polskie