Polskie Radio
Section05
Wojsko Polskie

"Prosimy nie powtarzać mitów". Rzecznik WOT punktuje tekst Onetu

- Nie jest prawdą, że żołnierze odmawiają służby z powodu niewypłacanych należności finansowych. W WOT nie odnotowano ani jednego przypadku takiej sytuacji - oświadczył rzecznik WOT płk Marek Pietrzak w odpowiedzi na artykuł Onetu. W wydanym oświadczeniu rzecznik terytorialsów sugeruje też, że anonimowi informatorzy portalu, którzy mają być żołnierzami WOT, w rzeczywistości w tych siłach zbrojnych nie służą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojsko Wojsko Polskie Wojska Obrony Terytorialnej onet

Prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej: doskonale rozumiemy swoje miejsce i zadania jakie mamy wykonać

- Oczywistym jest, że każdy prezes spółki ma oczekiwanie, aby być dostawcą dla najważniejszego klienta. W przypadku PGZ najważniejszym klientem są polskie siły zbrojne. Mamy, poza typowymi zadaniami wynikającymi z np. kodeksu spółek handlowych, obowiązki wynikające z planu mobilizacji gospodarki - powiedział w Polskim Radiu 24 Sebastian Chwałek, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie Polska Grupa Zbrojeniowa armia broń rynek POLSKA służby i bezpieczeństwo Polskie Radio 24 wojsko

75. rocznica spalenia Wąwolnicy. Prof. Panfil: trudno powiedzieć, co było prawdziwym powodem

- W Wąwolnicy bywam często, bo to miejsce szczególne. 75 lat temu została spalona. Przyjechała grupa UB i milicjantów i ją spalili. Trudno jest powiedzieć, dlaczego tak się stało i co było prawdziwym powodem - powiedział prof. Tomasz Panfil, historyk.
Zobacz więcej na temat:  Żołnierze Wyklęci PRL zbrodnie sowieckie Wojsko Polskie komunizm HISTORIA Polskie Radio 24 historia Polski społeczeństwo

"Podpisaliśmy właśnie dwie umowy na dostawę amunicji". Szef MON o rozwoju polskiej armii

Jak poinformował szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak umowy na dostawy dla polskich sił zbrojnych amunicji do moździerzy samobieżnych Rak i pocisków rakietowych do wyrzutni Langusta zostały podpisane. Zamówienie zrealizuje polski przemysł zbrojeniowy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak Wojsko Polskie Polska Grupa Zbrojeniowa Sochaczew

Szef MON: polityka Putina skierowana jest na odbudowę imperium rosyjskiego

- Na wschodniej flance NATO są wojska sojusznicze. W Polsce są wojska amerykańskie, są wojska brytyjskie, są wojska rumuńskie i chorwackie, my jesteśmy obecni na Łotwie, jesteśmy obecni w Rumunii. Pokazujemy, że jesteśmy zwarci, przygotowani i solidarni wobec siebie. W ten sposób odstraszamy ewentualnego agresora - mówił w Polskim Radiu 24 minister Mariusz Błaszczak komentując niepokojący wzrost napięcia na linii Rosja-Ukraina.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mariusz Błaszczak armia wojsko Wojsko Polskie POLSKA Rosja Ukraina NATO

Szef MON: Rosja jest agresywna, Polska odbudowuje swoje zdolności obronne na wschodzie kraju

- Polska jest bezpieczna, mamy coraz liczniejszą i nowoczesną armię, jesteśmy obecni w NATO, mamy dobre relacje ze Stanami Zjednoczonymi - wskazał w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak odnosząc się do napiętej sytuacji na granicy rosyjsko-ukraińskiej.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie służby i bezpieczeństwo Ministerstwo Obrony Narodowej POLSKA wojsko Mariusz Błaszczak Rosja Ukraina

Rozpoczęła się odprawa prezydenta z dowódcami ws. sytuacji na granicy ukraińsko-rosyjskiej

Odprawa na temat sytuacji na granicy Ukrainy z Rosją, zwołana przez prezydenta Andrzeja Dudę, rozpoczęła się w środę po południu w Warszawie. Uczestniczą w niej szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, najwyżsi dowódcy wojska i szefowie służb.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ukraina Rosja napięcie na Wschodzie Andrzej Duda Paweł Soloch Biuro Bezpieczeństwa Narodowego Wojsko Polskie służby i bezpieczeństwo

Centrum Weterana przypomni odznaczonych Orderem Krzyża Wojskowego

- Chcemy pokazywać pozytywne przykłady weteranów którzy wykazali się bohaterstwem, poświęceniem podczas prowadzenia działań i otrzymali te ordery. Z drugiej strony - chcemy pokazywać społeczeństwu nasz udział w misjach poza granicami państwa - powiedział w Polskim Radiu 24 płk Szczepan Głuszczak, dyrektor Centrum Weterana. - To jest filar naszej działalności - wsparcie i projekty, z drugiej strony - przekazywanie informacji, budowanie wizerunku weteranów w społeczeństwie - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojsko armia Wojsko Polskie