X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Prezydent Izraela spotkał się z polskimi Sprawiedliwymi wśród Narodów Świata

16.10.2019 13:28
- Odwaga polskich Sprawiedliwych jest godna podziwu - powiedział w Jerozolimie prezydent Izraela Reuven Rivlin podczas spotkania z grupą odznaczonych medalami "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata", z weteranami i delegacją państwową. 
Audio
  • Prezydent Izraela spotkał się z polskimi Sprawiedliwymi wśród Narodów Świata [posłuchaj]
Spotkanie prezydenta Izraela z Polakami odznaczonymi medalami Sprawiedliwy wśród Narodów Świata
Spotkanie prezydenta Izraela z Polakami odznaczonymi medalami "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata"T.Zielenkiewicz/IAR

- Godna podziwu jest ich odwaga, wyjątkowa śmiałość, humanizm wobec drugiego człowieka, nie ważne jakiej był narodowości. To wymagało niezwykłej siły i odwagi. To wywołuje wzruszenie u każdego człowieka, z pewnością u narodu żydowskiego - mówił prezydent Izraela podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim w Jerozolimie. 

Powiedział też, że na kartach historii narodu żydowskiego i całego świata, to co uczynili Sprawiedliwi wśród Narodów Świata, zapisane jest złotymi literami. - Szczególnie literami humanizmu i bohaterstwa - podkreślił. Przypomniał też, że stosunki między Polakami a Żydami nie zaczynają się wraz ze stosunkami między państwami Izrael i Polską, ale mają swoje 1000-letnie dzieje.

Rivlin wskazał, że to "wielki zaszczyt i przyjemność gościć pana ministra oraz weteranów, Sprawiedliwych i całą delegację, która przybyła". - Przy tej okazji bardzo proszę o przesłanie moich najszczerszych życzeń panu prezydentowi Dudzie - dodał.

Uczestniczący w spotkaniu szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk przypomniał o tym, że od agresji Niemiec na Polskę zaczęła się gehenna narodów polskiego i żydowskiego.

Spotkanie z prezydentem Izraela nie było wcześniej w planach trwającego w Izraelu IV Zjazdu Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej. We wtorek polscy Sprawiedliwi wraz z delegacją odwiedzili Instytut Yad Vashem w Jerozolimie.

Sprawiedliwi przy tablicach z ich nazwiskami w Ogrodzie Sprawiedliwych w Yad Vashem. Fot.: T.Zielenkiewicz (IAR) Sprawiedliwi przy tablicach z ich nazwiskami w Ogrodzie Sprawiedliwych w Yad Vashem. Fot.: T.Zielenkiewicz (IAR)

W środę rano uczestniczyli we Mszy Świętej w Bazylice Bożego Grobu, wieczorem mają być gośćmi koncertu "Honorując Sprawiedliwych" w Teatrze Jerozolimskim.


Towarzyszą im weterani 2. Korpusu Polskiego, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk, ambasador Polski w Izraelu Marek Magierowski, wiceprezes IPN Mateusz Szpytma oraz Krzysztof Kozłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

IAR/PAP/PR24/dad