Polskie Radio
Section05
Azja

Hongkong: tysiące ludzi uczciły pamięć o ofiarach masakry na Tiananmen

4 czerwca 1989 roku chińska armia wjechała czołgami na Plac Tiananmen w Pekinie, dokonując masakry kilku tysięcy osób, głównie studentów. W rocznicę tych wydarzeń hołd ofiarom złożyli, mimo zakazu zgromadzeń, mieszkańcy Hongkongu. Policja po raz pierwszy w historii miasta nie zezwoliła na tak zwane nocne czuwanie w intencji ofiar, argumentując to regulacjami związanymi z pandemią.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Chiny Hongkong demokracja Azja Pekin

Trump zapowiada koniec specjalnych preferencji gospodarczych. Władze Hongkongu krytykują decyzję

Przedstawiciele władz Hongkongu krytycznie oceniają decyzję prezydenta USA Donalda Trumpa o rozpoczęciu procesu pozbawiania byłej brytyjskiej kolonii specjalnych preferencji gospodarczych. To wynik przyjęcia przez chiński parlament ustawy o tzw. bezpieczeństwie narodowym, która zdaniem części analityków, a także rządów państw zachodnich ograniczy swobody obywatelskie w Hongkongu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Azja Hongkong Donald Trump

Chaos w danych o zgonach w Hiszpanii, zła sytuacja w domach opieki w Kanadzie. COVID-19 na świecie

W Hiszpanii od poniedziałku panuje chaos w związku z danymi dotyczącymi ofiar epidemii koronawirusa przekazywanymi przez resort zdrowia. Po niewyjaśnionym obniżeniu liczby zmarłych w poniedziałek, we wtorek ministerstwo zdrowia znacząco podwyższyło statystykę zgonów. Na bieżąco śledzimy informacje dotyczące pandemii na świecie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus pandemia COVID-19 Ameryka Europa Azja Bliski Wschód