Polskie Radio
Section05
Azja

RELACJA Rekordowy wzrost zakażeń w Szwecji, Rosji planuje monitoring klientów centrów handlowych. COVID-19 na świecie

W Szwecji w ciągu ostatnich dni odnotowano największą od początku epidemii liczbę zakażeń koronawirusem. Tymczasem władze Moskwy chcą objąć elektronicznym monitoringiem klientów centrów handlowych - podają rosyjskie media niezależne. Zapraszamy do śledzenia relacji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Europa USA Ameryka Południowa Afryka pandemia wirus koronawirus

13 zakażonych w Gwardii Szwajcarskiej, Słowacja rozpoczęła masowe testowanie. COVID-19 na świecie

Liczba żołnierzy Gwardii Szwajcarskiej zakażonych koronawirusem wzrosła do 13 - poinformowało biuro prasowe straży przybocznej papieża w piątek. W czterech powiatach na północy i północnym wschodzie Słowacji rozpoczęło się w piątek testowanie wszystkich mieszkańców na obecność koronawirusa, które potrwa do niedzieli.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus wirus zdrowie Europa Ameryka Azja

Prof. Góralczyk: w Chinach uważa się, że ktokolwiek wygra wybory w USA, to będą kłopoty

- Każdy w Chinach wie, iż praktycznie jedyna dziedzina, w której jest w Ameryce takie samo podejście obydwu konkurujących partii i kandydatów, to są Chiny. Czyli niezależnie od tego, kto będzie prezydentem po 3 listopada tego roku w Stanach Zjednoczonych, to kwestia zatargów, problemów i wyzwań w stosunkach z Chinami pozostanie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Bogdan Góralczyk, sinolog, wykładowca UW, były ambasador w Pekinie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Chiny GOSPODARKA Polskie Radio 24 Antoni Opaliński USA wybory w USA wybory prezydenckie w USA Stany Zjednoczone dyplomacja polityka zagraniczna USA

Arkadiusz Legieć: Kirgistan politycznie wyróżnia się w Azji Centralnej

- Prezydenci, którzy chcą przekraczać swoje kompetencje i budować swoją siłę na mechanizmach nie demokratycznych, a bardziej autorytarnych, spotykają się z silnym sprzeciwem społecznym - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Arkadiusz Legieć z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych o protestach i przewrocie w Kirgistanie. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Kirgistan wybory prezydenckie wybory parlamentarne demokracja Azja Centralna

RELACJA Hiszpania wprowadza kolejne restrykcje, "bardzo poważna" sytuacja we Włoszech. COVID-19 na świecie

Minister zdrowia Hiszpanii Salvador Illa ogłosił, że w związku z nasileniem się epidemii koronawirusa władze kraju będą wprowadzać w najbardziej dotkniętych regionach kolejne obostrzenia epidemiczne. Doradca ministerstwa zdrowia ds. kryzysu na tle pandemii Walter Ricciardi sytuację we Włoszech określił jako "bardzo poważną". Zapraszamy do śledzenia naszej relacji.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 Europa Ameryka Azja RELACJA ŚWIAT

RELACJA Protest służby zdrowia we Francji, Dania zamyka granice dla turystów z kilku krajów. COVID-19 na świecie

W kilku francuskich miastach związki zawodowe służby zdrowia zorganizowały protesty w związku z sytuacją związaną pandemią. Z kolei duńskie MSZ ogłosiło nową listę krajów do których odradza podróże i z których nie przyjmuje turystów. Relacja ze światowych wydarzeń związanych z pandemią.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus COVID-19 pandemia Europa Ameryka Północna Azja

RELACJA Rosja notuje kolejny rekord, Facebook zapowiada blokady. COVID-19 na świecie

Dobowy przyrost zakażeń koronawirusem w Rosji kolejny dzień z rzędu jest rekordowo wysoki. Jak poinformował w środę sztab rządowy, wykryto od wtorku 14 231 nowych infekcji. Facebook poinformował, że w ramach walki z dezinformacją, rozpocznie blokowanie reklam, które zniechęcają ludzi do szczepienia się. Zapraszamy do śledzenia relacji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Azja Ameryka Południowa Ameryka Północna Afryka Australia pandemia wirus koronawirus

RELACJA Więcej zgonów we Włoszech, Ukraina przedłuża kwarantanne adaptacyjną. COVID-19 na świecie

W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej dobry zarejestrowano 143 zgony z powodu COVID-19, co jest najwyższą liczbą od czterech miesięcy. Z kolei rząd Ukrainy podjął we wtorek decyzję o przedłużeniu w kraju tzw. kwarantanny adaptacyjnej. do końca roku Zapraszamy do śledzenia relacji. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Azja pandemia koronawirus Afryka Ameryka Południowa Ameryka Północna wirus