Polskie Radio
Section05
Azja

Rosja weźmie udział w chińskich manewrach wojskowych. NATO: to poważne wyzwanie dla Sojuszu

Rosyjska armia, po raz pierwszy od wybuchu pandemii koronawirusa, weźmie udział w manewrach wojskowych w Chinach - informują chińskie media. Na początku sierpnia w północno-zachodnich Chinach dojdzie do ćwiczeń Zapad/Interaction-2021. Tymczasem zacieśnienie współpracy wojskowej Rosji i Chin, sekretarz generalny NATO określił jako "poważne wyzwanie" dla Sojuszu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Rosja Chiny wojsko ćwiczenia wojskowe

Izrael wprowadza szczepienia trzecią dawką. Jako pierwsi otrzymają ją seniorzy

Izrael, jako pierwszy kraj na świecie, będzie podawał trzecią dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi seniorom po sześćdziesiątym roku życia - poinformował o tym premier tego kraju Naftali Bennett. Wcześniej podjęcie takich działań zarekomendował zespół ekspertów przy izraelskim resorcie zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Bliski Wschód Izrael koronawirus COVID-19 sars-cov-2 szczepienia Pfizer szczepionka

TOKIO 2020 "Ważny moment przełamania". Kowalczyk o zdobyciu srebrnego medalu przez polskie wioślarki

- Myślę, że taki moment odczarowania złej serii, taki moment zdobycia tego pierwszego medalu na igrzyskach, często powoduje, że później trochę to zaczyna iść. Tak było w Sydney w 2000 roku. Tak było też w Pekinie. I tutaj też pięć dni, ale w końcu się udało - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Kowalczyk z Redakcji Sportowej Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel ŚWIAT Azja Tokio Japonia igrzyska olimpijskie Tokio 2020 wioślarstwo SPORT

W pełni zaszczepieni są wszyscy dorośli obywatele. To pierwsze na świecie państwo, któremu się to udało

Jak podała agencja EFE, dwie dawki szczepień przeciw COVID-19 otrzymała cała dorosła populacja Bhutanu. Królestwo liczące prawie 800 tys. mieszkańców stało się tym samym pierwszym państwem na świecie, któremu w pełni udało się zakończyć szczepienia przeciw COVID-19 wśród osób uprawnionych do przyjęcia preparatu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja koronawirus szczepienia COVID-19 pandemia

"Zapewnienie bezpieczeństwa w Afganistanie pozostaje poważnym wyzwaniem". Stoltenberg o celach NATO

Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział po rozmowie z prezydentem Afganistanu Aszrafem Ghanim, że NATO będzie nadal wspierać ten kraj. Jak dodał - NATO będzie wspierać Afganistan poprzez finansowanie, obecność cywilną oraz szkolenia poza granicami kraju.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Afganistan bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo wojsko NATO Jens Stoltenberg

TOKIO 2020 "Jeszcze musimy poczekać". Tomasz Kowalczyk o przegranej Igi Świątek w Tokio

- Myślę, że te wszystkie oczekiwania związane z Igą Świątek urosły do gigantycznych rozmiarów i teraz, w momencie, kiedy ona żegna się z turniejem we wcześniejszej fazie, patrzymy na to z ogromnym rozczarowaniem. A Iga Świątek jest cały czas jeszcze bardzo młodą zawodniczką - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Kowalczyk z Redakcji Sportowej Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT SPORT Antoni Trzmiel Azja Tokio igrzyska olimpijskie Tokio 2020 Iga Świątek Tenis igrzyska