X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Decyzja w sprawie brexitu ponownie odroczona

25.10.2019 12:00
Ambasadorowie 27 krajów odłożyli decyzję w sprawie tego jak długie powinno być opóźnienie brexitu. - Decyzja odłożona do poniedziałku lub wtorku - powiedział brukselskiej korespondentce Polskiego Radia Beacie Płomeckiej jeden z unijnych dyplomatów.
Audio
  • Ambasadorowie 27 krajów odłożyli decyzję ws długości opóźnienia brexitu. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.PAP/EPA/NEIL HALL

Powodem jest zapowiedź przyspieszonych wyborów w Wielkiej Brytanii i głosowanie nad wnioskiem w tej sprawie w poniedziałek w brytyjskim parlamencie. Planowany brexit jest za niecały tydzień - 31 października.

Jeszcze wczoraj było niemal pewne, że dziś ostatecznie ambasadorowie uzgodnią o ile powinien być opóźniony, bo co do tego, że przełożenie terminu musi nastąpić, decyzja zapadła już przedwczoraj i dziś też została potwierdzona. Jak relacjonowała wcześniej brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka, ścierały się dwie wizje, choć każda tak naprawdę sprowadzała się do elastycznego opóźnienia, bo albo termin brexitu zostałby przesunięty na koniec stycznia z możliwością skrócenia jeśli parlament brytyjski ratyfikowałby umowę o wyjściu wcześniej, albo nową datą brexitu byłby pierwszy dzień miesiąca po zakończeniu ratyfikacji.

Jednak zapowiedź wyborów na Wyspach Brytyjskich spowodowała, że decyzja została odłożona. - Musimy mieć więcej pewności po stronie brytyjskiej - powiedział jeden z unijnych dyplomatów. To jednak nie zmienia nastawienia wśród 27-mki, by decyzję o przełożeniu brexitu podjąć w procedurze pisemnej, bez konieczności zwoływania nadzwyczajnego szczytu w tej sprawie.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Brexit Unia Europejska