X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Exeter dzień polski poświęcony Dywizjonowi 307

15.11.2019 12:30
To polscy lotnicy uratowali miasto w hrabstwie Devon przed zniszczeniem przed drugą wojną światową. Nad ratuszem załopocze polska flaga
Audio
  • W Exeter dziś dzień polski poświęcony Dywizjonowi 307 czyli Lwowskim Puchaczom [posłuchaj]
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneStach Leszczyński/PAP

W Exeter dziś dzień polski poświęcony Dywizjonowi 307 czyli "Lwowskim Puchaczom". To polscy lotnicy uratowali miasto w hrabstwie Devon przed zniszczeniem przed drugą wojną światową. Dziś odbędą się tu wykłady historyczne, a w miejscowej katedrze złożony zostanie wieniec. Z kolei nad ratuszem załopocze polska flaga.

307 Dywizjon Myśliwski Nocny "Lwowskich Puchaczy", ochraniał południowo-zachodnią Anglię w czasie II wojny światowej zapobiegł m.in. przed totalnym zniszczeniem Exeter podczas bombardowania miasta w 1942 roku. 

W tym roku 15 listopada przypada 77 rocznica przekazania polskiej flagi miastu Exeter. Ten symboliczny gest był dowodem przyjaźni między lotnikami Dywizjonu a mieszkańcami.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: II wojna światowa lotnictwo