Polskie Radio
Section05
lotnictwo

NASZ WYWIAD Patrioty z Niemiec trafią do Polski? Dr Piekarski: wsparcie ze strony NATO potwierdza, że sojusz dobrze funkcjonuje

- Każda sytuacja, w której państwo sojusznicze oferuje nam przesłanie rakiet, samolotów, żołnierzy, wsparcie, jest potwierdzeniem tego, że NATO jako sojusz wojskowy dobrze funkcjonuje i można na niego liczyć także w sytuacji, gdy mamy wojnę za naszą wschodnią granicą i dotykają nas jej tragiczne konsekwencje - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl dr Michał Piekarski z Uniwersytetu Wrocławskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Patriot lotnictwo wojna na Ukrainie wojna 2022 Niemcy służby i bezpieczeństwo bezpieczeństwo NASZ WYWIAD Rosja Ukraina

tylko u nas Płk. Marciniak: baterie niemieckie będą mogły funkcjonować w polskim systemie obrony powietrznej

- Dostawa każdego zasobu w postaci obrony przeciwlotniczej, czy przeciwrakietowej na teren naszego kraju, czy w ogóle na teren NATO, jest jak najbardziej korzystna - mówił w Polskim Radiu 24 pułkownik Michał Marciniak, pełnomocnik resortu obrony narodowej do spraw Budowy Systemu Zintegrowanej Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwrakietowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Patriot lotnictwo wojna na Ukrainie wojna 2022 Niemcy służby i bezpieczeństwo

Rekordowy rok dla lotniska w Babimoście. 37 tys. pasażerów tylko do października

Jeden z najmniejszych portów lotniczych w kraju chwali się rekordowymi wynikami przewozowymi. Port w Babimoście odprawił od początku roku już prawie 37 tysięcy pasażerów, a w samym tylko październiku ponad 2,5 tysiąca podróżnych. To oznacza, że port osiągnął lepsze wyniki, niż w rekordowym 2019 roku. Lotnisko jest zarządzane przez spółkę PPL, która zarządza także lotniskiem Chopina w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ŚWIAT lotnictwo LOT infrastruktura