X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
II wojna światowa

Europejskie badanie: Polska i Polacy to ofiary II wojny światowej

Zdecydowana większość Niemców, Włochów, Brytyjczyków i Francuzów podziela pogląd, że Polska i Polacy byli ofiarami II wojny światowej. Ponad 2/3 przedstawicieli każdego z tych narodów zgadza się z faktem niemieckiego-sowieckiego napadu na Polskę we wrześniu 1939 roku. To tylko niektóre wnioski z ogólnoeuropejskiego badania zatytułowanego "Percepcja Polski i Polaków w kontekście II wojny światowej".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa II wojna światowa sondaż POLSKA historia Polski

NASZ WYWIAD "Niesłychanie brudna prowokacja”. Historyk: Rosja chce skłócić naród polski z narodem żydowskim

- Rosja generuje zarzuty o antysemityzmie po raz pierwszy w kampanii historycznej– celem jest skłócenie Polski z Izraelem i tym samym ze światową społecznością i żydowską. W opinii Kremla wpłynie to także na relacje Polski ze Stanami Zjednoczonymi – mówi portalowi PolskieRadio24.pl prof. Marek Kornat, historyk i sowietolog. Dodaje, że jak dotąd Kreml nie osiągnął żadnych większych efektów.
Zobacz więcej na temat:  historia Polski II wojna światowa Żydzi Rosja Izrael Holokaust

"Oczekujemy prawdy historycznej i sprawiedliwej oceny". Prezydent w izraelskiej telewizji

- Głowa państwa polskiego nie może pozwolić na obarczanie Polaków odpowiedzialnością za Holokaust - powiedział Andrzej Duda. Prezydent odniósł się do zbliżającej się 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, a także prób historycznego rewizjonizmu podjętych ostatnio przez władze Rosji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Andrzej Duda Izrael II wojna światowa Holokaust