X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosja łagodzi prawo dotyczące zagranicznych mediów

17.12.2019 13:01
Rosja złagodzi prawo dotyczące karania zagranicznych mediów za ingerowanie w procesy społeczno - polityczne. Jak napisał portal "Meduza", deputowani przygotowali poprawki, które zwolnią z odpowiedzialności międzynarodowe koncerny medialne takie jak: Facebook, Google i YouTube.
Audio
  • Rosja łagodzi prawo dotyczące zagranicznych mediów. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Kreml, Zdjęcie ilustracyjne
Kreml, Zdjęcie ilustracyjnePixabay

Unia Europejska i Stany Zjednoczone oskarżają Rosję o ingerowanie w wewnętrzne sprawy innych państw. Między innymi zarzucono rosyjskim służbom podejmowanie prób wpłynięcia na wyniki wyborów, a kontrolowanym przez Kreml mediom prowadzenie kampanii propagandowej, która destabilizuje sytuację na świecie. W odpowiedzi na te zarzuty Moskwa podjęła działania odwetowe, tworząc listy tak zwanych "niepożądanych organizacji", na których znalazły się między innymi, niektóre zachodnie media. Rosyjscy deputowani chcą także uchwalić prawo, które pozwala na nakładanie kar finansowych na zagraniczne media rozpowszechniające materiały niewygodne dla Kremla.

Pretekstem do ukarania miałoby być stwierdzenie, że dana platforma internetowa, gazeta, czy redakcja radiowa lub telewizyjna ingerowały w procesy wyborcze w Rosji. Jak dowiedział się portal "Meduza", niedawno projekt poprawek zmieniono tak, aby zwolnić z odpowiedzialności światowych gigantów internetowych, w tym: Google, YouTube i Facebook.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja Moskwa