X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Świąteczne atrakcje w Wilnie

25.12.2019 10:39
W Święta Bożego Narodzenia w Wilnie czeka na mieszkańców miasta i turystów wiele atrakcji. Jedną z najważniejszych od lat jest pokaz animowanej opowieści wyświetlanej na murach Katedry.
Audio
  • W Święta Bożego Narodzenia w Wilnie czeka na mieszkańców miasta i turystów wiele atrakcji. Materiał Kamila Zalewskiego
Wileńska choinka na Palcu Katedralnym
Wileńska choinka na Palcu Katedralnym PETRAS MALUKAS/AFP/East News

Bajka każdego roku przyciąga blisko 100 tysięcy widzów. Nic dziwnego, że - jak zaznaczył mer Wilna Remigijus Šimašius - jest to już swoista, bożonarodzeniowa tradycja. Joanna Mikulska z agencji "Go Vilnius", zajmującej się promocją litewskiej stolicy, powiedziała Polskiemu Radiu, że dla wielu wilnian to jeden z ważniejszych punktów świątecznego programu, przygotowanego przez władze miasta. - Wielu mieszkańców byłoby bardzo zawiedzionych, gdyby nie było tej bajki - zaznacza. W tym roku pokazywana jest opowieść o "Królowej Śniegu". To do tej postaci formą nawiązuje również wileńska choinka, stojąca na Placu Katedralnym. Bajka trwa około 15 minut i wyświetlana jest cztery razy w ciągu wieczoru. Można ją oglądać do 29 grudnia.

W Wilnie w okresie świątecznym działa też lodowisko na Placu Łukiskim, a po Starym Mieście jeździ bożonarodzeniowy pociąg dla najmłodszych. Do 5 stycznia funkcjonuje też specjalne alternatywne Miasteczko Bożonarodzeniowe. W tym roku zostało ono urządzone na terenie byłego więzienia na Łukiszkach. Można tam oglądać instalacje świetlne, między innymi rzeźbę wodną, która służy jako alternatywna choinka oraz interaktywne huśtawki. To także doskonała okazja, aby przyjrzeć się miejscu, które 

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Litwa Wilno