X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Wilno

„Wileńskie Siłaczki” – kobiety, które podtrzymywały polskość w trudnych czasach

Upowszechnienie niezwykłych historii polskich kobiet w czasie II wojny światowej. Oto główny cel projektu „Wileńskie Siłaczki”. Walczyli nie tylko ci z bronią w ręku. Walkę podejmowały również kobiety, które starały się zachować polskość i przekazać ją kolejnym pokoleniom. Więcej na temat projektu mówiliśmy w magazynie „Polacy w Świecie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wilno kobieta II wojna światowa

"Ważne jest, że Polska ma partnerów na wschodzie"

- Ważne jest, że Polska ma partnerów na wschodzie. Jesteśmy liderem tego regionu, mamy wspólne interesy – powiedział w Debacie Dnia Grzegorz Gruchalski z Warszawskiego Forum Samorządowego. O piątkowych spotkaniach premiera Morawieckiego z premierami Litwy, Łotwy i Estonii, rozmawiali także Piotr Semka (Do Rzeczy) i Jakub Jałowiczor (Gość Niedzielny).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki Wilno Litwa Łotwa Estonia Piotr Semka grupa wyszehradzka

Mateusz Morawiecki: dziękuję za wsparcie Litwy

„Litwa jest dla Polski strategicznym partnerem ze względu na więzy historyczne, położenie geograficzne i sprawy obronności” - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z premierem Litwy Sauliusem Skvernelisem w Wilnie. Wizytę w Wilnie komentował w audycji Północ-Południe Piotr Falkowski z "Naszego Dziennika". Wizytę premiera w Wilnie komentował też w PR24 ekspert ds. Litwy Dominik Wilczewski.
Zobacz więcej na temat:  Litwa Mateusz Morawiecki Wilno Unia Europejska premier