X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Uroczystości w Oświęcimiu i Jerozolimie jednymi z najważniejszych wydarzeń 2020 roku

01.01.2020 15:51
Ponad 20 delegacji ma wziąć udział w uroczystościach 75. rocznicy wyzwolenia byłego obozu Auschwitz-Birkenau
Audio
  • Świat 2020 - uroczystości w Oświęcimiu i Jerozolimie [posłuchaj]
Auschwitz
Auschwitz pexels.com. CC0

Zaplanowane na 27 stycznia uroczystości będą jednym z najważniejszych wydarzeń rozpoczętego właśnie 2020 roku. Ceremonie zaplanowane są także w Jerozolimie.

27 stycznia, dokładnie w 75 lat odkąd Armia Czerwona wyzwoliła były niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau, do Oświęcimia przyjadą delegacje z całego świata, by oddać hołd ofiarom Holokaustu oraz Polakom i osobom innych narodowości, które zginęły w obozie koncentracyjnym z rąk hitlerowców.
Gospodarzem uroczystości będzie prezydent Andrzej Duda. Muzeum Auschwitz poinformowało, że udział w ceremonii ma wziąć około 200 byłych więźniów, a także królowie Holandii i Hiszpanii, książę Norwegii, jak również prezydenci Austrii, Izraela, Niemiec czy Słowenii. Do Oświęcimia przyjadą też premierzy Czech i Grecji. 

Cztery dni wcześniej uroczystości ku czci ofiar Holokaustu organizowane są w izraelskiej części Jerozolimy. Ich gospodarzem ma być prezydent Izraela Reuven Rivlin, a według władz w Jerozolimie, obecni mają być m.in. prezydenci Rosji Władimir Putin i Francji Emmanuel Macron

Szacuje się, że w byłym obozie Auschwitz-Birkenau zginęło ponad milion osób, w tym przeważająca większość to Żydzi. Wśród ofiar było także 74 tysiące Polaków, którzy nie mieli pochodzenia żydowskiego, jak również 21 tysięcy Romów i 15 tysięcy innych Europejczyków. 27 stycznia 1945 do obozu wkroczyli żołnierze Armii Czerwonej.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Auschwitz rocznica Jerozolima