X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rotmistrz Pilecki "koszmarem" Władimira Putina

04.01.2020 10:11
Były doradca Władimira Putina napisał na blogu Echa Moskwy, że rotmistrz Witold Pilecki "stał się koszmarem prezydenta Rosji". W ten sposób Andriej Iłłarionow tłumaczy niedawne wypowiedzi rosyjskiego prezydenta zniekształcające historię II wojny światowej. We wrześniu Parlament Europejski podjął rezolucję o ustanowieniu Międzynarodowego Dnia Pamięci Bohaterów Walki z Totalitaryzmem. Jako patrona wskazano właśnie rotmistrza Witolda Pileckiego - niezłomnie walczącego z hitlerowskim i sowieckim okupantem.
Audio
  • Rosja: były doradca Putina o rotmistrzu Pileckim. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Witold Pilecki podczas procesu przed stalinowskim sądem w marcu 1948 roku.
Witold Pilecki podczas procesu przed stalinowskim sądem w marcu 1948 roku.Wikipedia/domena publiczna

Andriej Iłłarionow zwraca uwagę w swoim felietonie na intensywność wypowiedzi Władimira Putina, szkalujących dobre imię Polski. Prezydent Rosji wielokrotnie w ostatnich tygodniach próbował zanegować sojusz Stalina z Hitlerem i napaść Armii Czerwonej na Polskę we wrześniu 1939 roku. "Wydaje się, że właśnie perspektywa ustanowienia Międzynarodowego Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem, któremu patronuje Witold Pilecki - bohater ruchu oporu walczący o niepodległą Polskę, o uratowanie Żydów i uwolnienie ludzkości od przemocy i terroru - najbardziej rozdrażnia Władimira Putina" - napisał Andriej Iłłarionow.

Były doradca Władimira Putina przytoczył w swoim tekście szczegółową biografię Witolda Pileckiego. Na koniec były doradca prezydenta Rosji napisał, że w jego ocenie właśnie postać rotmistrza Pileckiego, ale i innych bohaterów II wojny światowej -"zmusza Putina do prowadzenia dezinformacyjno - wojennej kampanii przeciwko tym, którzy walczyli z tyranią i przeciwko samej pamięci o nich".

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Witold Pilecki Władimir Putin