X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polskie służby gotowe na pojawienie się w naszym kraju koronawirusa

26.02.2020 12:36
Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że polskie służby są gotowe na pojawienie się koronawirusa w naszym kraju. Szef resortu zdrowia podkreślił, że do tej pory nie odnotowano żadnego przypadku w Polsce.
Audio
  • Stan przygotowań na pojawienie się koronawirusa w Polsce [POSŁUCHAJ]
Osoby powracające z Chin lub północnych Włoch, gdzie są ogniska koronawirusa, powinny postępować zgodnie z zaleceniami, które są na stronie Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego
Osoby powracające z Chin lub północnych Włoch, gdzie są ogniska koronawirusa, powinny postępować zgodnie z zaleceniami, które są na stronie Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu SanitarnegoPAP/EPA/Zsolt Czegledi

Osoby powracające z Chin lub północnych Włoch, gdzie są ogniska koronawirusa, powinny postępować zgodnie z zaleceniami, które są na stronie Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Dziś rozpoczyna się szeroko zakrojona kampania informacyjna na ten temat.

Jak wyjaśniał minister zdrowia Łukasz Szumowski, instrukcja postępowania jest prosta: "Jeżeli wracamy z regionu, gdzie występuje koronawirus i jesteśmy chorzy, informujemy o tym służby sanitarne - sanepid i udajemy się bezpośrednio do oddziału zakaźnego. Jeżeli wracamy i nie mamy objawów choroby, obserwujemy siebie przez 14 dni i nie przychodzimy w ramach profilaktyki na oddziały zakaźne szpitali" - mówił.

Minister zdrowia zapewnił, że wszystkie osoby, które wymagają przeprowadzenia badania na obecność koronawirusa, bo mają objawy choroby, będą miały wykonane takie testy za darmo. Jak podkreślił, nie zgadza się "na żadne komercyjne działania w tym zakresie".

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że polskie służby są gotowe na pojawienie się koronawirusa w naszym kraju. Szef resortu zdrowia podkreślił, że do tej pory nie odnotowano żadnego przypadku w Polsce.

Łukasz Szumowski powiedział, że informacje dotyczące pojawienia się wirusa w kraju nie są prawdziwe. "Jestem przekonany, że ten wirus się pojawi w nie za długim czasie" - powiedział minister. Podkreślił, że szpitale i oddziały zakaźne są gotowe na przyjmowanie pacjentów.
Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił infolinię na temat koronawirusa. Jej numer to 800 190 590. Można tam otrzymać informacje dotyczące postępowania w razie wątpliwości z objawami koronawirusa.

Główny Inspektorat Sanitarny w związku z koronawirusem odradza podróże do Chin, Iranu, Japonii, Korei Południowej, Singapuru, Tajlandii, Tajwanu, Wietnamu, a także do północnej części Włoch.

IAR/PP

Zobacz więcej na temat: Ministerstwo Zdrowia koronawirus