X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Zdrowia

"Praca pielęgniarek jest bardzo ważna i potrzebna"

– Pieniądze na te cele będą pochodziły od Polaków opłacających składkę zdrowotną – powiedział dr Jerzy Gryglewicz z Uczelni Łazarskiego. Co najmniej 1000 zł dodatku do pensji, a także płatny 6-dniowy urlop szkoleniowy. Oto jedne z zapisów porozumienia zawartego pomiędzy ministrem zdrowia a pielęgniarkami. Między innymi na ten temat rozmawiali goście "Debaty Polskiego  Radia 24".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka zdrowie medycyna pielęgniarka Ministerstwo Zdrowia Łukasz Szumowski

Nowe kryteria leczenia zaćmy. "Po operacji wizyta kontrolna"

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło nowe kryteria leczenia zaćmy. Pacjenci nie będą mogli zapisać się "na zapas" na operację. Wprowadzono między innymi wizytę kwalifikacyjną do zabiegu, która będzie przeprowadzana przez lekarza, w ośrodku, gdzie pacjent ma być operowany. Dodatkowo, po operacji pacjent będzie miał wizytę kontrolną. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służba zdrowia Ministerstwo Zdrowia Łukasz Szumowski

"Kolejki i brak kadr medycznych to problemy do rozwiązania"

Kolejki oraz brak kadr medycznych - to zdaniem ministra Łukasza Szumowskiego najważniejsze problemy do rozwiązania w służbie zdrowia. Szef resortu uczestniczył w debacie "Medyczna racja stanu - tezy dla zdrowia" organizowanej przez Polską Unię Onkologii i Kolegium Lekarzy Rodzinnych i Instytut Studiów Politycznych PAN. O wydarzeniu mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Libura, ekspert ds. zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Zdrowia Łukasz Szumowski zdrowie służba zdrowia

Jak lobbyści firm farmaceutycznych naciskają na urzędników?

- Zamiast pieniędzy na robienie koło ciebie czarnego PR, taniej będzie wynająć Czeczeńca - usłyszał kilkanaście lat temu jeden z byłych ministrów zdrowia, gdy okazało się, że jeden z leków promowanych przez firmę farmaceutyczną nie znajdzie się na liście refundacyjnej Ministerstwa Zdrowia. W audycji "Nisztor Pyta" o tym, jak lobbyści pracujący dla firm farmaceutycznych próbują naciskać na urzędników ministerstwa zdrowia i niszczyć tych, którzy podejmują niekorzystne decyzje dla ich pracodawców.
Zobacz więcej na temat:  farmacja leki refundowane Ministerstwo Zdrowia zdrowie POLSKA lekarz

Czego o ochronie zdrowia możemy nauczyć się od Czechów?

Pierwsza konferencja w debacie "Wspólnie dla zdrowia" odbyła się w środę w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie pod hasłem "Pacjent i system – zasady działania opieki medycznej". Na temat możliwych dróg rozwoju polskiego systemu opieki zdrowotnej, w oparciu o przykłady z zagranicy, mówiła w Polskim Radiu 24 dr Maria Libura, ekspert ds. służby zdrowia (Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego i Medyczny Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 służba zdrowia Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo