X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Moskwie rozpoczęto domowe testy na obecność koronawirusa

06.04.2020 09:49
Rosyjski urząd sanitarny Rospotriebnadzor rozpoczął od poniedziałku płatne testy na obecność koronawirusa dla mieszkańców Moskwy i regionu moskiewskiego. Badanie jest przeprowadzane w domu, ma być dostępne dla wszystkich chętnych.
Audio
  • W Moskwie od dziś można wykonać test na obecność koronawirusa na własne życzenie. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Medyk wychodzi z ambulansu na ulicy w Moskwie
Medyk wychodzi z ambulansu na ulicy w MoskwiePAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Do końca marca w Rosji badane na obecność koronawirusa były tylko osoby powracające z zagranicy. Potem usługę testów uruchomiły kliniki prywatne. Jak podał Rospotriebnadzor, nowe testy będą dostępne dla wszystkich chętnych na zasadzie komercyjnej; kosztują 1900 rubli (ok. 104 PLN).

Pacjenci będą się badać samodzielnie - pracownik medyczny, który przyjedzie do domu ma tylko instruować, jak pobrać wymaz, a potem zabrać próbkę do badania. Wynik będzie można otrzymać przez internet po kilku dniach.

Według agencji RIA Nowosti test, opracowany w Rosji pod koniec marca, pozwala na wykrycie koronawirusa we wczesnym stadium i u osób, które nie mają objawów choroby.


Posłuchaj
00:41 10335712_1.mp3 Mieszkańcy Moskwy i Petersburga nie mogą swobodnie podróżować po Rosji. Część regionów wprowadziła obowiązkową kwarantannę dla osób przybywających z tych dwóch miast. O szczegółach - Maciej Jastrzębski (IAR)

 

Niezależna "Nowaja Gazieta" nazywa testy Rospotriebnadzoru "masowym diagnozowaniem". Usługa ta ma być potem rozszerzona na inne regiony Rosji.

Liczba zakażeń koronawirusem w Rosji sięgnęła w niedzielę 5389. Na Moskwę przypada 87 proc. tych zakażeń.


IAR/PAP/dad

Zobacz więcej na temat: koronawirus Rosja