X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Pilnujcie mi tych szlaków" - hasztag promujący wakacje w Polsce

23.05.2020 13:35
Studenci krakowskich duszpasterstw akademickich zachęcają do aktywnego wypoczynku wśród polskich krajobrazów i publikowania zdjęć z wakacji z hasztagiem "Pilnujcie mi tych szlaków". Tymi słowami Karola Wojtyły zachęcają do akcji, która promuje mądry i efektywny wypoczynek. Jak mówią młodzi z archidiecezji krakowskiej sposób wypoczynku Jana Pawła II stanowi "inspirację do zachwytu nad przyrodą i otaczającym nas światem".
Audio
  • Jak mówią młodzi z archidiecezji krakowskiej, sposób wypoczynku Jana Pawła II jest "inspiracją do zachwytu nad przyrodą i otaczającym nas światem" (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock

W ramach akcji w każdy wtorek, przez najbliższy miesiąc, o godz. 21.00 na Facebooku będą publikować filmik o tym, w jaki sposób Karol Wojtyła wypoczywał. Punktem wyjścia do rozważań w każdym odcinku jest jedna historia, która wydarzyła się w czasie wakacji z Rodzinką - grupą młodzieży, z którą Karol Wojtyła organizował wyjazdy. Jak mówi Katarzyna Skoczeń poprzez filmiki młodzi zachęcają do refleksji nad postawą Karola Wojtyły, spojrzenia na nią w świetle Ewangelii i odniesienia do siebie.

Jak podkreślają organizatorzy akcji, w jej ramach w każdy wtorek, przez najbliższy miesiąc, o 21.00 na Facebooku będą publikować filmik o tym, w jaki sposób Karol Wojtyła wypoczywał. Punktem wyjścia do rozważań w każdym odcinku jest jedna historia, która wydarzyła się w czasie wakacji z Rodzinką - młodzieżą, z którą Karol Wojtyła organizował wyjazdy. Jak mówi Katarzyna Skoczeń, poprzez filmiki młodzi zachęcają do refleksji nad postawą Karola Wojtyły, spojrzenia na nią w świetle Ewangelii i odniesienia do siebie.

Rozważania o odpoczynku

Rozważania o odpoczynku z Karolem Wojtyłą nagrane zostały w jego pokoju przy ul. Kanoniczej w Krakowie. Dzięki współpracy z Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie będą także publikowane zdjęcia z poszczególnych wypraw.

W każdy czwartek i w każdą sobotę na stronie wydarzenia będą zamieszczane informacje o szlakach, które w latach 1953-1978 przemierzał Karol Wojtyła. Organizatorzy przywołają np. wycieczkę rowerową z Krakowa do Tenczynka w 1954 r., spływ kajakowy Radwią i Parsętą w 1965 r., czy wyprawy w Tatry.

Wydarzenie #pilnujciemitychszlaków, czyli odpoczynek z Karolem Wojtyłą organizują studenci krakowskich duszpasterstw akademickich, którzy także przygotowują Spływ 100-lecia. Kajakowy spływ Krutynią był planowany z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, ale ze względu na epidemię został przeniesiony na 9-15 lipca 2021 roku.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Jan Paweł II Tatry