X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Chorwacja kończy półroczne przewodnictwo w UE

30.06.2020 08:57
Chorwacja kończy dziś półroczne przewodnictwo w Unii Europejskiej. Od jutra pracami Wspólnoty do grudnia będą kierować Niemcy.
Audio
  • Chorwacja kończy półroczne przewodnictwo w UE [posłuchaj]
Unijne flagi w siedzibie Rady Europejskiej w Brukseli
Unijne flagi w siedzibie Rady Europejskiej w BrukseliShutterstock / Alexandros Michailidis

Chorwacka prezydencja miała nietypowy przebieg, jej plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Po wybuchu pandemii trzeba było zmienić sposób funkcjonowania Rady Unii Europejskiej, przejść na wideokonferencje, zmienić regulamin, by możliwe było podejmowanie decyzji. Premier Chorwacji Andrej Plenković mówił niedawno, że to było wyjątkowe przewodnictwo w wyjątkowych okolicznościach. "Kiedy ogłaszaliśmy program prezydencji, nikt z nas nie wyobrażał sobie, że będziemy zmagać się z wyzwaniami, których Europa nie widziała od setek lat" - komentował szef chorwackiego rządu. 

Pytany o sukcesy Andrej Plenković wymienił europejską perspektywę dla Bałkanów. "Odblokowaliśmy impas, doprowadzając do otwarcia negocjacji akcesyjnych z Macedonią Północną i Albanią" - dodał. Przypomniał też, że podczas chorwackiego przewodnictwa 27-mka uzgodniła wytyczne do negocjacji z Wielką Brytanią w sprawie umowy o przyszłej współpracy.
Dziś, w ostatnim dniu przewodnictwa będzie wiadomo czy Chorwacji udało się doprowadzić do porozumienia wśród europejskich stolic w sprawie listy krajów spoza Unii, których obywatele będą mogli znowu wjeżdżać na teren Wspólnoty. Zewnętrzne granice są zamknięte od połowy marca z powodu pandemii koronawirusa.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Unia Europejska Chorwacja