X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Katastrofa Boeinga 737 ukraińskich linii lotniczych. "Nie zgadzamy się na irańską interpretację"

14.07.2020 15:34
Ukraina nie zgadza się z irańską interpretacją przyczyn styczniowej katastrofy pasażerskiego samolotu ukraińskich linii lotniczych MAU. Maszyna została na początku roku zestrzelona w pobliżu Teheranu za pomocą irańskiej rakiety wojskowej. Iran jako przyczynę katastrofy wskazał ludzki błąd.
Katastrofa samolotu ukraińskich linii lotniczych
Katastrofa samolotu ukraińskich linii lotniczych Foto: PAP/AA/ABACA

W zeszłym tygodniu irańska agencja lotnictwa cywilnego oświadczyła, że katastrofa ukraińskiego samolotu pasażerskiego spowodowana była błędną obsługą systemu radarów przez irańskie oddziały obrony powietrznej. Do tych informacji odniósł się szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba.

Jak zaznaczył, za wcześnie jest na twierdzenie o ludzkim błędzie, jako przyczynie katastrofy i strona ukraińska mnie może obecnie zgodzić się na takie tłumaczenie.

"W sprawie katastrofy powinno odbyć się międzynarodowe śledztwo"

Jak dodał, w sprawie katastrofy powinno się odbyć śledztwo, które orzeknie o jej przyczynach. Iran zgodził się na wysłanie czarnych skrzynek samolotu do ekspertyzy, która ma być wykonana w tym miesiącu we Francji z udziałem ukraińskich ekspertów.

W styczniowej katastrofie samolotu Międzynarodowych Linii Lotniczych Ukrainy zginęło 176 osób, w tym 11 Ukraińców.

IAR/ho