Polskie Radio
Section05
Iran

Demonstracje w Iranie. Próba „kolorowej” rewolucji?

Irańska Gwardia Rewolucyjna oświadczyła, że stłumione zostały zamieszki, które przetoczyły się przez kilkadziesiąt miast kraju. Czy demonstracje można uznać za próbę dokonania „kolorowej” rewolucji? O tym w audycji W Gruncie Rzeczy mówili dr Łukasz Jasina, historyk i ekspert Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, a także Jarema Piekutowski z Nowej Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Iran Filip Memches Łukasz Jasina

„Protestujący w Iranie chcą zmiany systemu politycznego”

Niepokoje wywołane przez wrogów zagranicznych zostały pokonane - napisała w niedzielę w oświadczeniu na swej stronie internetowej Irańska Gwardia Rewolucyjna. W antyrządowych protestach w Iranie zginęły 22 osoby, a ponad tysiąc aresztowano. O protestach w Iranie mówił w Polskim Radiu 24 Patryk Gorgol, publicysta specjalizujący się w tematyce bliskowschodniej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Iran ONZ Teheran demonstracje

"Mówienie o końcu protestów w Iranie jest przedwczesne"

Od 28 grudnia co najmniej 21 osób zginęło w antyrządowych protestach w Iranie przeciwko bezrobociu, korupcji i podwyżkom cen podstawowych produktów spożywczych. W środę dziesiątki tysięcy Irańczyków wyszło na ulice, by zademonstrować poparcie dla rządu i potępić osoby odpowiedzialne za protesty. O sytuacji w Iranie mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Haszczyński z Rzeczpospolitej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Iran USA