X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosyjska prowokacja wobec prezydenta. Stanisław Żaryn: służby badają okoliczności

15.07.2020 16:18
Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że sprawa rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z fałszywym sekretarzem ONZ Antonio Guterresem jest badana przez służby. Nagranie z niej zostało opublikowane w internecie. Do sprawy odniósł się prezydent we wpisie w mediach społecznościowych.
Stanisław Żaryn, rzecznik koordynatora służb specjalnych
Stanisław Żaryn, rzecznik koordynatora służb specjalnych Foto: PAP/Tomasz Gzell

"Z dotychczasowych ustaleń wynika, że połączenie rosyjskich rozmówców z Prezydentem RP poprzedził kontakt z pracownikiem Stałego Przedstawicielstwa RP w ONZ. Jeden z pracowników Przedstawicielstwa pozytywnie zweryfikował prośbę o rozmowę, którą następnie skierowano do Kancelarii Prezydenta" - przekazał rzecznik w komunikacie. Zaznaczył, że "okoliczności działania" pracownika Przedstawicielstwa są badane przez służby.

Rosjanie, którzy stoją za nagraniem rozmowy z fałszywym sekretarzem ONZ, wcześniej dzwonili do prezydentów innych państw, także do celebrytów i piłkarzy. Część krytyków zarzuca im powiązania z Kremlem.

"Sekretarz Generalny nie wymawia aż tak dobrze słowa żubrówka"

Prezydenta Andrzeja Dudę pytali między innymi o sytuację związaną z koronawirusem w Polsce, o ruchy LGBT i politykę historyczną względem Rosji. Rozmówca wspominał także o piciu polskiej wódki.

"W trakcie rozmowy zorientowałem się, że coś chyba jest nie tak. Sekretarz Generalny nie wymawia aż tak dobrze słowa 'żubrówka', choć głos był bardzo podobny" - napisał na Twitterze Andrzej Duda.

IAR/ho

Zobacz więcej na temat: Andrzej Duda Rosja