X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Aleksiej Nawalny oskarża Władimira Putina o zlecenie zamachu na jego życie

01.10.2020 12:43
Aleksiej Nawalny powiedział, że prezydent Rosji Władimir Putin zlecił zamach na jego życie. Wywiad z liderem antykremlowskiej opozycji publikuje dzisiejszy "Der Spiegel".
Audio
  • Niemcy: Nawalny oskarża Putina o zlecenie zamachu na jego życie. Materiał Waldemara Maszewskiego (IAR)
Aleksiej Nawalny
Aleksiej Nawalnyaleksandr_foto/Shutterstock

W wywiadzie udzielonym portalowi niemieckiego tygodnika Aleksiej Nawalny utrzymuje, że za zamach jest odpowiedzialny przywódca Rosji. "Za tą zbrodnią stoi Putin, innego wytłumaczenia nie widzę" - uważa rosyjski opozycjonista. Dodaje, że zamierza powrócić do Rosji. "Moim zadaniem jest pozostać dalej tym, który się nie boi" - mówi. Lider antykremlowskiej opozycji twierdzi, że jest w dobrej kondycji, choć skutki ataku nadal są widoczne.

Wczoraj kanclerz Angela Merkel ponownie wezwała Rosję do złożenia wyjaśnień w sprawie próby zabójstwa Aleksieja Nawalnego. Szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas zagroził Rosji sankcjami. Tymczasem były kanclerz Niemiec Gerhard Schröder apeluje, aby - jak to określa - "nie ulegać spekulacjom"

Rosyjski opozycjonista przebywa obecnie w Niemczech, gdzie wykryto w jego krwi ślady środka bojowego z grupy nowiczoków. Rząd federalny czeka jeszcze na wyniki badań Organizacji do spraw Zakazu Broni Chemicznej.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Aleksiej Nawalny Władimir Putin