X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Aleksiej Nawalny

Nawalny zatrzymany. Chodzi o plan protestu na wybory mera?

Jeden z przywódców rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny został zatrzymany przed swoim domem w Moskwie - poinformowała w sobotę na Twitterze jego rzeczniczka Kira Jarmysz. Nawalny to opozycyjny polityk, cieszący się dużą popularnością. Jest również blogerem, ujawniającym kolosalne rozmiary korupcji na szczytach rosyjskich władz i wśród kremlowskich elit.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja opozycja demokratyczna Aleksiej Nawalny Europa

Rosja protestuje. "On nie jest naszym carem"

W poniedziałek, 7 maja, odbędzie się zaprzysiężenie Władimira Putina na kolejną kadencję prezydencką. Tymczasem pod hasłem "On nie jest naszym carem” w Rosji trwają demonstracje zwolenników Aleksieja Nawalnego. Główny polityk opozycji antykremlowskiej zapowiedział przeprowadzenie zgromadzeń w ponad 80 miastach. W audycji 7 Dni Wschód rozmawiali o tym dr Malina Kaszuba (Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach), Bartosz Tesławski (Eastbook.eu) i moskiewski korespondent Maciej Jastrzębski.
Zobacz więcej na temat:  Władimir Putin Rosja Aleksiej Nawalny

Antyputinowskie demonstracje w Rosji

Ponad 1000 osób zatrzymała policja w różnych miastach Rosji podczas odbywających się tam demonstracji zwołanych przez opozycjonistę Aleksieja Nawalnego. Ich uczestnicy protestowali m.in. przeciw kolejnej kadencji prezydenta Władimira Putina. Na temat przebiegu sobotnich marszów mówił w magazynie „Świat w Powiększeniu” Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia w Moskwie. 
Zobacz więcej na temat:  Rosja Władimir Putin Moskwa Aleksiej Nawalny