Polskie Radio
Section05
Aleksiej Nawalny

Kuzyn Niemcowa o Putinie. "Na razie potrzebuje Łukaszenki"

- W 2018 roku pisałem, że program Władimira Putina na następną kadencję to wojna. Teraz, jeśli nikt go nie powstrzyma, zmierza do globalnej katastrofy - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Igor Eidman, rosyjski socjolog, historyk, dziennikarz, były doradca polityków liberalnych w Rosji, kuzyn Borysa Niemcowa. Jak mówił, plany Władimira Putina w odniesieniu do Białorusi i Ukrainy są bardzo przejrzyste. Potwierdzają je relacje jego tzw. technologów politycznych.
Zobacz więcej na temat:  Aleksiej Nawalny Rosja prawa człowieka ŚWIAT Europa Władimir Putin wybory w Rosji Borys Niemcow

TYLKO U NAS Zagrożenie dla NATO. Ukraiński ekspert o "wyborze" Putina

Tzw. wybory w Rosji są pogwałceniem prawa międzynarodowego, ponieważ Moskwa przeprowadziła je m.in. na okupowanych terytoriach Ukrainy - przekazał portalowi PolskieRadio24.pl ukraiński politolog, szef kijowskiego Instytutu Polityki Światowej Jewhen Mahda. - Odpowiedzią powinno być wsparcie dla Ukrainy - zaznaczył. Ekspert wskazuje także na wzrost zagrożenia dla NATO.
Zobacz więcej na temat:  Aleksiej Nawalny Rosja prawa człowieka ŚWIAT Europa Władimir Putin wybory w Rosji

"WYBORY" W ROSJI Kiedyś Putin "moczył w sedesie", dziś nawet nie ma programu

W 2000 roku Władimir Putin szedł do wyborów z hasłem "moczyć (rzekomych terrorystów) w sedesie", teraz jego programem była pustka. W Rosji nie ma już nawet imitacji wyborów, nie ma nawet dokumentu z programem Władimira Putina - zauważył rosyjski opozycjonista Igor Jakowenko, odnosząc się do pseudowyborów prezydenckich w Rosji na antenie Kanału Kijów 24.
Zobacz więcej na temat:  Aleksiej Nawalny Rosja prawa człowieka ŚWIAT Europa Władimir Putin wybory w Rosji

Nawalna weszła na teren ambasady. Zagłosowała na męża

Julia Nawalna, wdowa po opozycjoniście Aleksieju Nawalnym, pojawiła się niespodziewanie w niedzielne popołudnie przed rosyjską ambasadą w Berlinie, gdzie oddawane były głosy w "wyborach" prezydenckich. Jak podał "Bild", wzięła udział w demonstracji przeciwników Putina, po czym krótko po godz. 18. weszła na teren ambasady, aby zagłosować.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Rosja wybory w Rosji Aleksiej Nawalny dysydenci rosyjscy Berlin protest Władimir Putin Kreml

ANALIZA "Wybory" z krwawym tłem. Śmierć Nawalnego, groźby i zbrodnie

Pseudowybory prezydenckie w Rosji poprzedził szereg krwawych wydarzeń o wymiarze wewnętrznym, w tym śmierć największego rywala politycznego Władimira Putina Aleksieja Nawalnego w kolonii karnej na Syberii, czy polityczny atak terrorystyczny na współpracownika Nawalnego Leonida Wołkowa, przebywającego na emigracji w Wilnie. "Wybory" mają miejsce podczas wojny, gdy codziennie dochodzi do rosyjskich zbrodni wojennych.
Zobacz więcej na temat:  Aleksiej Nawalny Rosja prawa człowieka ŚWIAT Europa Władimir Putin wybory w Rosji

Litwa. Pobicie współpracownika Nawalnego. "Akt terroryzmu"

Służby Litwy mówią, że atak na współpracownika Aleksieja Nawalnego w Wilnie to akt terroryzmu politycznego. Litewskie Narodowe Centrum Reagowania Kryzysowego stwierdziło, że napad na Leonida Wołkowa wygląda na dobrze zaplanowaną operację i jest pierwszym przypadkiem terroryzmu politycznego w kraju. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Litwa Wilno dysydenci rosyjscy Aleksiej Nawalny służby specjalne opozycja Kreml Moskwa Władimir Putin reżim Rosja represje