Polskie Radio
Section05
Aleksiej Nawalny

Sąd rozpatrzy pozew Nawalnego przeciwko rzecznikowi Kremla. Chodzi o wypowiedź ws. współpracy ze służbami USA

Moskiewski sąd przyjął i rozpatrzy pozew Aleksieja Nawalnego przeciwko Dmitrijowi Pieskowowi - podał dziennik "Nowaja Gazieta". Opozycyjny polityk żąda od rzecznika Kremla sprostowania wypowiedzi, w której Dmitrij Pieskow zarzucił Aleksiejowi Nawalnemu współpracę z amerykańskimi służbami specjalnymi.
Zobacz więcej na temat:  Aleksiej Nawalny Moskwa Rosja Władimir Putin Kreml ŚWIAT Europa sąd areszt

W Rosji wszczęto nowe postępowanie karne wobec Nawalnego i jego współpracowników

Współpracownicy Aleksieja Nawalnego poinformowali w czwartek, że przeciwko opozycjoniście i jego kolegom - Iwanowi Żdanowowi i Leonidowi Wołkowowi, wszczęto nowe postępowanie karne, dotyczące "założenia organizacji społecznej zagrażającej prawom obywateli". Niedługo potem Leonid Wołkow ogłosił, że sieć sztabów polityka w regionach Rosji kończy działalność. - Sztaby nie mogą kontynuować pracy, bo groziłoby to wyrokami za ekstremizm - oznajmił.
Zobacz więcej na temat:  Aleksiej Nawalny Rosja Władimir Putin

"Pokazują moralne przywództwo". Brytyjski historyk ironizuje nt. oporu Niemiec ws. antyrosyjskich sankcji

Roger Moorhouse skrytykował na Twitterze opór Niemiec wobec zaostrzenia sankcji przeciwko Rosji, podtrzymywany mimo niedawnych rosyjskich prowokacji na pograniczu z Ukrainą i uwięzienia krytyka Kremla Aleksieja Nawalnego. "Niemcy pokazują tu swoje moralne przywództwo..." - ironizował brytyjski historyk.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Europa Rosja Niemcy Aleksiej Nawalny sankcje sankcje Unii Europejskiej

Dr Agnieszka Bryc: Nawalny pozbawiając się życia, pozbawiłby Putina problemu

- Myślę, że sytuacja wyglądała na tyle poważnie, że lekarze Nawalnego przekonali go, że to jest ostatni moment, w którym można przerwać głodówkę, bo w innym wypadku skończyłaby się śmiercią. Jeżeli skończyłaby się śmiercią, to jedynym zwycięzcą byłby Putin, ponieważ Nawalny dałby mu wymarzony prezent - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Bryc, politolog.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polskie Radio 24 Rosja Kreml Władimir Putin Aleksiej Nawalny Europa