Polskie Radio
Section05
Aleksiej Nawalny

Nawalny przeniesiony do kolonii o zaostrzonym rygorze. Wiemy, gdzie dokładnie trafił

Aleksiej Nawalny trafił do kolonii karnej o zaostrzonym rygorze - poinformował Siergiej Jażan z komisji monitorującej warunki przetrzymywania skazanych. Wcześniej, przez kilkanaście godzin nie było wiadomo, gdzie przebywa lider rosyjskiej opozycji. Jego współpracownicy i adwokaci alarmowali, że im dłużej nie można ustalić miejsca pobytu opozycjonisty, tym większe jest prawdopodobieństwo, że wydarzy się coś złego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Europa Aleksiej Nawalny kolonia karna więźniowie polityczni

Rosyjskie media milczą o brytyjskich sankcjach. Nawalny: to znak, że restrykcje są słuszne

Oficjalne media rosyjskie milczą o ostatnich sankcjach nałożonych przez Wielką Brytanię na otoczenie Putina, to pokazuje, jak słuszne było posunięcie władz w Londynie - oświadczył w poniedziałek lider rosyjskiej opozycji i więzień polityczny Kremla Aleksji Nawalny.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja wojna na Ukrainie sankcje Aleksiej Nawalny Europa wojna 2022 serwis wschodni Ukraina

Wyrok dla Nawalnego. Łabuszewska: Putin chce mu pokazać, że jego kariera się skończyła

Wcześniejszy wyrok Aleksiej Nawalny skończyłby odsiadywać przed planowanymi wyborami w 2024 roku. Putin pokazał, że chce, aby jego władza trwała wiecznie i nie zamierza rozstawać się z fotelem na Kremlu. Nawalny na wolności oznaczałby skomplikowanie tego planu - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Łabuszewska, publicystka, ekspertka ds. Rosji, autorka bloga "17 mgnień Rosji".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński ŚWIAT Europa Rosja Aleksiej Nawalny sąd kolonia karna

"Niczego się nie bójcie. To nasz kraj i drugiego nie mamy". Apel Nawalnego rok po uwięzieniu

Aleksiej Nawalny zaapelował do swoich zwolenników, żeby nie przestawali walczyć o lepszą przyszłość dla Rosji. Wystąpienie opozycyjnego polityka opublikowali jego współpracownicy. - Niczego się nie bójcie. To nasz kraj i drugiego nie mamy. Powinniśmy się bać tylko tego, że pozwolimy swój kraj rozgrabić grupie kłamców, złodziei i obłudników. Że oddamy bez walki, dobrowolnie swoją przyszłość i przyszłość naszych dzieci - przekazał Nawalny.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Władimir Putin opozycja Aleksiej Nawalny

Z Rosji uciekają bliscy współpracownicy Aleksieja Nawalnego. "Boją się aresztowania i procesu"

Bliscy współpracownicy przetrzymywanego w kolonii karnej Aleksieja Nawalnego wyjeżdżają z Rosji, w obawie przed aresztowaniem i procesem - napisał "Kommiersant". Radio Echo Moskwy uściśliło, że z 38 osób 14 już opuściło swój kraj. Organizacje związane z Aleksiejem Nawalnym, w tym Fundacja Walki z Korupcją i tak zwane "sztaby regionalne" zostały uznane w Rosji za organizacje ekstremistyczne.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Aleksiej Nawalny Europa