Polskie Radio
Section05
Aleksiej Nawalny

Katastrofa samolotu Prigożyna. Oschły i formalny komentarz Putina

Jeden z liderów rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny ocenił, że katastrofa samolotu Jewgienija Prigożyna była zamachem terrorystycznym, którego dopuścił się Władmir Putin. Z kolei sam przywódca Rosji Władimir Putin złożył kondolencje rodzinom ofiar i zaapelował, by czekać na wyniki badań tego wypadku. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Władimir Putin Jewgienij Prigożyn Grupa Wagnera Aleksiej Nawalny

MSZ potępia wyrok dla Nawalnego. "Degradacja praw człowieka w Rosji"

Skazanie opozycjonisty Aleksieja Nawalnego przez sąd jest kolejnym przykładem degradacji praw człowieka w Rosji; MSZ RP stanowczo potępia ten wyrok oraz wyraża głębokie zaniepokojenie dalszym pogorszeniem się sytuacji praw człowieka w Rosji - oświadczył w piątek resort spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Moskwa Władimir Putin Aleksiej Nawalny Ministerstwo Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau Europa

"Należy dokonać demontażu reżimu Putina". Nawalny ogłasza 15 punktów swojej platformy politycznej

Przebywający w kolonii karnej czołowy rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny opublikował w przeddzień rocznicy napaści Rosji na Ukrainę 15-punktowy plan swojej platformy politycznej - poinformował w poniedziałek niezależny rosyjski portal Meduza, który opublikował ten plan w całości.
Zobacz więcej na temat:  Aleksiej Nawalny Rosja polityka Władimir Putin Europa Wschodnia Europa

Kampania na rzecz uwolnienia Nawalnego. Jego współpracownicy i przyjaciele walczą o wolność polityka

Współpracownicy i przyjaciele Aleksieja Nawalnego zainicjowali kampanię na rzecz uwolnienia rosyjskiego polityka. Opozycjonista od dwóch lat przebywa w więzieniu, gdzie jest prześladowany i pozbawiony dostępu do opieki lekarskiej. Kampania pod hasłem #FreeNawalny ma mieć zasięg ogólnoświatowy. Aleksiej Nawalny został zatrzymany 17 września 2021 roku, zaraz po przylocie z Berlina do Moskwy.
Zobacz więcej na temat:  Aleksiej Nawalny opozycja demokratyczna Rosja protest ŚWIAT Europa