Redakcja Polska

Zaostrzone restrykcje dla osób powracających z Polski do Niemiec

24.10.2020 09:57
Każdy, kto przekroczy polsko-niemiecką granicę, będzie musiał poddać się kwarantannie lub przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa
Audio
  • Niemcy: od dziś zaostrzone restrykcje dla osób powracających z Polski do Niemiec [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnePeople Image Studio/Shutterstock

W Niemczech od dziś Polska jest na liście krajów zaliczanych do obszarów zagrożenia koronawirusowego. Każdy, kto przekroczy polsko-niemiecką granicę, będzie musiał się poddać kwarantannie lub przedstawić negatywny wynik na koronawirusa.

Według informacji Federalnego Ministerstwa Zdrowia, część osób będzie zwolniona z obowiązku odbycia kwarantanny nawet przy braku ujemnego wyniku testu. To między innymi pracownicy transgraniczni, którzy są zatrudnieni w Niemczech i przynajmniej raz w tygodniu powracają do Polski. Nowe obostrzenia nie dotyczą również osób, które przebywają w tak zwanym obszarze ryzyka do 24 godzin lub odwiedzają tam krewnych pierwszego stopnia. Za obszary ryzyka uchodzą w Niemczech kraje lub regiony, w których w ciągu ostatnich siedmiu dni liczba nowych zakażeń koronawirusem przekroczy 50 na 100 tysięcy mieszkańców. 

Wyłączeni z ograniczeń są ponadto wysokiej rangi dyplomaci i politycy, których czas pobytu w Niemczech nie przekracza 72 godzin. Z konieczności odbywania kwarantanny mogą być też zwolnione osoby, które powracają z Polski do innego państwa i mogą zaświadczyć, że najkrótsza trasa wiedzie przez Niemcy.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: koronawirus kwarantanna