X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Podpalenie 500-letniego "Dębu Rzeczpospolitej". Wyznaczono nagrodę za wskazanie sprawcy

26.12.2020 14:07
Dyrektor toruńskich Lasów Państwowych wyznaczył 10 tys. zł nagrody za pomoc w ujęciu sprawcy lub sprawców podpalenia niemal pięćsetletniego pomnika przyrody "Dębu Rzeczypospolitej" w rezerwacie Jar Brynicy.
Drzewo zostało najprawdopodobniej podpalone
Drzewo zostało najprawdopodobniej podpalone https://twitter.com/LPanstwowe

Jak informuje straż pożarna, prawdopodobnie doszło do podpalenia drzewa. W akcji gaśniczej uczestniczyły dwa zastępy OSP z Lidzbarka Warmińskiego i zastęp PSP z Działowa oraz dwa zastępy PSP i jeden OSP z Brodnicy.

"Dąb Rzeczypospolitej" był pomnikiem przyrody. Rósł w leśnictwie Borek w obrębie nadleśnictwa Brodnica, w rezerwacie Jar Brynicy na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego.

To dąb szypułkowy o wysokości 33 m i o obwodzie w pierśnicy (na wysokości 1,3 m) 650 cm. W drzewie znajdował się duża dziupla. Niedaleko spalonego dębu rosną około 200-letnie sosny.


tvp.info, PR24/dad

Ekspert: żywność ekologiczna jest najszybciej rosnącym segmentem rynku

26.12.2020 13:14
Żywność ekologiczna jest najszybciej rosnącym segmentem rynku w Polsce, również w pandemii - wskazała ekspertka żywieniowa Sylwia Krupa w oparciu o dane CMR. Dodała, że w epidemii marnuje się wiele produktów kupowanych na zapas, a biożywność charakteryzuje się krótszą przydatnością do spożycia.

Polacy w Rosji wspominają czasy, gdy na Boże Narodzenie siadało się do pustego stołu

26.12.2020 13:43
Polacy mieszkający w Rosji nie zawsze w atmosferze radości spędzali Święta Bożego Narodzenia. W wielu rodzinach martwiono się o los aresztowanych i często śpiewano kolędy przy pustym stole.