X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Lasy Państwowe

Żubry nie spieszą się do zimowania. Będzie długa jesień?

Ciepła jesień sprzyja także żubrom żyjącym w Bieszczadach. Zwierzęta te nadal przebywają w wyższych partiach gór i nie zamierzają jeszcze żegnać jesieni. - Zazwyczaj w październiku, a czasami nawet wcześniej, zaczynały wędrówki do miejsc zimowania. W tym roku nie spieszą się do nich - powiedział Edward Marszałek, rzecznik Lasów Państwowych w Krośnie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bieszczady zwierzęta Lasy Państwowe

Lasy Państwowe podsumowują koszty nawałnicy z 2017 roku

Rok temu, w nocy z 11 na 12 sierpnia, nad częścią Polski przeszła potężna nawałnica, w wyniku której prawie 10 mln m sześc. drzew zostało powalonych i połamanych; koszty uprzątnięcia lasów sięgną nawet 1 mld zł - poinformowała w piątek Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych. Jak przypuszczają leśnicy porządkowanie „klęskowych” terenów będzie trwało co najmniej do połowy 2019 r.
Zobacz więcej na temat:  Lasy Państwowe

Ekspert: działanie człowieka jest główną przyczyną pożarów

- Wieloletnie statystyki wskazują, że raptem 1 procent pożarów, które powstały w naszym kraju jest spowodowanych czynnikami naturalnymi - mówi Jan Kaczmarowski z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. Gość Krzysztofa Grzesiowskiego mówił o tym, jak służby w naszym kraju radzą sobie z ogniem i o zagrożeniu pożarami w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Grzesiowski pożar straż pożarna Lasy Państwowe