Polskie Radio
Section05
Lasy Państwowe

Początek trzydniowego posiedzenia Sejmu, posłowie mogą zająć się projektem ustawy medialnej

W środę o godz. 11:00 rozpoczyna się trzydniowe posiedzenie Sejmu. Wieczorem posłowie rozpatrzą i będą głosować nad wnioskiem Koalicji Obywatelskiej o odwołanie szefa resortu edukacji i nauki Przemysława Czarnka. W porządku obrad jest też prezydencki projekt ustawy o odbudowie Pałacu Saskiego. Niewykluczone, że Sejm zajmie się projektem ustawy medialnej autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości. Taką możliwość sugerowali politycy formacji rządzącej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm media Pałac Saski Lasy Państwowe

Liziniewicz: wycinka drzew za rządów PiS i PO miała taką samą skalę. To normalny proces

- Dynamika wzrostu wycinki drzew w latach 2010-2015, kiedy rządził Tusk oraz w czasie rządów PiS - od 2015 do 2019 roku, była dokładnie taka sama. W Polsce mamy dużo dorosłych, nadających się do wycięcia lasów. W związku z tym wycina się coraz więcej. Po prostu w trakcie dorastania lasu część drzew się usuwa, żeby pozostałe mogły swobodniej rosnąć - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Lasy Państwowe drzewa las Jacek Liziniewicz

Posiedzenie rządu. Tematami ułatwienie pozyskiwania gruntów leśnych i zmiany w Prawie o ruchu drogowym

Rozpoczęło się posiedzenie rządu, podczas którego rozpatrywany będzie projekt, który ma ułatwić pozyskiwanie gruntów leśnych m.in. pod inwestycje energetyczne bądź związane z elektromobilnością. Ministrowie zajmą się też propozycją zmian w Prawie o ruchu drogowym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo rząd las wypadek alkohol prawo jazdy przepisy przepisy drogowe grunty Lasy Państwowe bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze motoryzacja

Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach w 12 województwach. Instytut Badawczy Leśnictwa ostrzega

Na terenie 12 województw prognozowany jest trzeci - najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach - wynika z mapy opublikowanej na stronie Instytutu Badawczego Leśnictwa (IBL). Małe zagrożenie pożarowe prognozowane jest jedynie w centralnej części województwa mazowieckiego, śląskiego i podkarpackiego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA Lasy Państwowe zagrożenie pożar