Polskie Radio
Section05
warmińsko-mazurskie

Kradli japońskie auta w całym kraju. Policja rozbiła gang złodziei samochodów

Policja rozbiła gang kradnący auta w woj. warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, pomorskim i łódzkim. Złodzieje kradli m.in. toyoty, lexusy, mitsubishi i auta marki Hyundai, by sprzedawać je na części. "Kradzież auta zajmowała grupie 10 sekund" - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online kierowcy samochody kradzież kradzież samochodu policja Olsztyn warmińsko-mazurskie

Port Lotniczy Olsztyn Mazury ma być hubem logistycznym. "To okno na świat dla tej części Polski"

Port Lotniczy Olsztyn Mazury ma być hubem logistycznym, dzięki któremu dystrybutorzy i eksporterzy będą wysyłać produkty spożywcze w rejon Zatoki Perskiej. Podpisano list intencyjny o współpracy między zarządem lotniska a właścicielem Lulu Group International z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA transport logistyka eksport warmińsko-mazurskie infrastruktura

Warmińsko-mazurskie. Po zderzeniu auta z karetką rodzice z dwójką dzieci trafili do szpitala

We wtorek rano na drodze wojewódzkiej w Smolnikach (woj. warmińsko-mazurskie) samochód osobowy zderzył się z karetką na sygnale - podała policja. Podróżująca autem kobieta w ciąży, jej mąż i dwoje dzieci trafili na badania do szpitala.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online wypadek policja kierowca samochody Iława warmińsko-mazurskie

12-latek przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Na miejscu pracuje policja i prokuratura

W gminie Kalinowo koło Ełku (warmińsko-mazurskie), 12-letni chłopiec kierował ciągnikiem. Gdy wyjechał traktorem z pastwiska maszyna przewróciła się i przygniotła 12-latka. Policja, pod nadzorem prokuratora, wyjaśnia okoliczności wypadku - podała w poniedziałek nadkom. Agata Jonik z ełckiej policji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA warmińsko-mazurskie regiony Ełk wypadek służby ratunkowe policja prokuratura

Oblężenie parkingu podczas wiecu Tuska w Ostródzie. "Pół amfiteatru zwiózł autobusami" [WIDEO]

W czwartek w amfiteatrze w Ostródzie odbył się wiec wyborczy Donalda Tuska. Platforma Obywatelska chwaliła się w sieci frekwencją, szacując, że lider partii przyciągnął na spotkanie ponad 3 tys. ludzi. Okazuje się jednak, że znaczną część publiczności stanowili nie lokalni mieszkańcy, lecz osoby przywiezione na Mazury autokarami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk kampania wyborcza wybory parlamentarne Platforma Obywatelska PO opozycja warmińsko-mazurskie Mazury Paweł Szefernaker Rafał Bochenek

Najnowszy sprzęt wojskowy obok średniowiecznego rzemiosła. Pod Grunwaldem trwa wielki piknik

W oczekiwaniu na inscenizację średniowiecznej bitwy, na Polach Grunwaldu trwa średniowieczny piknik. Można na nim podziwiać pracę rogownika, kowala czy kuśnierzy. Ale kto woli, może poznać wyposażenie współczesnej armii, bo pokazywane są m.in. armatuhaubice z Korei (K9) i z Polski (Krab). Po godz. 15 rozpoczęła się inscenizacja średniowiecznego starcia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Grunwald warmińsko-mazurskie bitwa pod grunwaldem

TYLKO U NAS Rząd chce odbudować port Elbląg nawet bez udziału miasta. Ekspert: w sytuacji sporu to słuszne rozwiązanie

- Przejście do współpracy rządu z biznesem w sprawie rozbudowy portu w Elblągu jest słuszne - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Artur Kiełbasiński. Ekspert od gospodarki morskiej w ten sposób ocenił pomysł dalszych inwestycji w sytuacji braku możliwości zawarcia porozumienia rządu z władzami miejskimi Elbląga. Kiełbasiński dodaje jednak, że "warto się porozumieć, ponieważ doprowadzenie dowolnej infrastruktury do portu będzie cały czas stanowiło spór".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Elbląg warmińsko-mazurskie Przekop Mierzei Wiślanej inwestycje infrastruktura TYLKO U NAS GOSPODARKA