Polskie Radio
Section05
warmińsko-mazurskie

Tragedia na jeziorze Świętajno, wyłowiono ciała nastolatków. Prokuratura wszczęła śledztwo

Prokuratura Rejonowa w Szczytnie wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dwóch młodych mężczyzn, których ciała odnaleziono minionej nocy w mazurskim jeziorze Świętajno. Z relacji świadków wynika, że gdy poszli popływać, byli pod wpływem alkoholu - podała policja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony warmińsko-mazurskie Mazury służby i bezpieczeństwo bezpieczeństwo nad wodą prokuratura

Helikopter wpadł do jeziora Tałty w Mikołajkach. Przy pomocy specjalnych balonów jest holowany do nabrzeża

Śmigłowiec, który we wtorek przed południem spadł do jez. Tałty w Mikołajkach, został podniesiony z dna akwenu i jest holowany do nabrzeża - poinformował  rzecznik warmińsko-mazurskiej Państwowej Straży Pożarnej Rafał Melnyk. Trzy osoby, które były na pokładzie maszyny trafiły do szpitali.
Zobacz więcej na temat:  Mazury katastrofa lotnicza straż pożarna służby ratunkowe POLSKA regiony warmińsko-mazurskie

Tornado, ulewne deszcze i wichury. Przez Polskę przeszły gwałtowne nawałnice

Straż pożarna interweniowała w związku z sytuacją pogodową ponad 2 tys. razy. Najwięcej interwencji zanotowano na Mazowszu i w Małopolsce. Wskutek nawałnic, które przeszły nad Polską, jedna osoba została lekko ranna.
Zobacz więcej na temat:  burza burze tornado regiony nawałnica pogoda IMGW dolnośląskie małopolskie śląskie warmińsko-mazurskie łódzkie podlaskie świętokrzyskie lubelskie mazowieckie POLSKA

Konflikt w olsztyńskim teatrze. Poważne zarzuty pod adresem dyrektora

- Po objęciu stanowiska dyrektora Teatru im. Jaracza Zbigniew Brzoza zwolnił aż 30 osób. Aktorzy boją się cokolwiek powiedzieć, łamane są im kręgosłupy - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl doradca wojewody warmińsko-mazurskiego do spraw kultury Maciej Tobiszewski. Dyrektor teatru twierdzi, że ma prawo swobodnie kształtować zespół artystyczny, a teatr zdobywa nagrody na ogólnopolskich przeglądach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Olsztyn regiony TEATR PiS warmińsko-mazurskie