X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska firma zaprojektuje hotel na placu Mickiewicza we Lwowie

13.01.2021 15:12
W centrum Lwowa, na placu Mickiewicza 9, w miejscu rozebranej kamienicy będącej zabytkiem o znaczeniu państwowym, powstanie 25-metrowy hotel. Zaprojektuje go polska pracownia architektoniczna Kuryłowicz&Associates. Poinformował o tym Wydział Architektury i Urbanistyki Lwowskiej Rady Miejskiej, który w lutym ubiegłego roku pozwolił na budowę hotelu.
Opustoszały Lwów
Opustoszały LwówFot.: Wojciech Jankowski/Kurier Galicyjski

Konkurs na projekt hotelu odbył się w formule zamkniętej wśród pracowni posiadających doświadczenie w projektowaniu podobnych obiektów. Zwycięzcą została polska pracownia architektoniczna Kuryłowicz & Associates z biurami w Warszawie i Wrocławiu. Niebawem polska firma przedstawi społeczności miasta projekt hotelu.

Obecnie trwają prace nad wzmocnieniem dolej części budynku. Jewhen Zinowiew, dyrektor ukraińskiej firmy deweloperskiej zaznaczył, że piwnice budynku zostaną zaaranżowane pod muzealizację odkrytych pozostałości historycznego muru, zgodnie z zaleceniami raportu badań archeologicznych.

Budynek numer 9 przy placu Mariackim (obecnie plac Mickiewicza) został zbudowany w 1839 roku przez architekta Wilhelma Schmidta. W latach 90. sąsiedni budynek spłonął, a budynek numer 9 zaczął się walić z powodu osiadania. W 1997 roku, będąc w stanie awaryjnym, budynek został rozebrany. W 2005 roku działkę wykupiła lwowska firma "Centrum Rozwoju Nieruchomości".

IAR/dad

Polki z Francji o wczesnej godzinie policyjnej: kładziemy się spać z kurami

13.01.2021 10:12
Godzina policyjna między 18 a 6 obowiązuje we Francji już w 25 departamentach, w innych rozpoczyna się o 20. Cztery Polki mieszkające we Francji opowiedziały, jak radzą sobie z wczesną godziną policyjną. Jak mówią dwie z nich, kładą się spać z kurami.

Brytyjski poseł: przez Nord Stream 2 Niemcy narażają sojuszników z NATO

13.01.2021 12:11
Poprzez projekt Nord Stream 2 Niemcy narażają sojuszników z NATO na zagrożenie ze strony Rosji. Londyn powinien wykazać się odwagą i nałożyć sankcje na projekt - uważa Daniel Kawczyński, brytyjski poseł polskiego pochodzenia.

Ambasada Rosji pisze o "wyzwoleniu Polski" przez Sowietów. "To wypaczanie obrazu II wojny światowej"

13.01.2021 14:42
Strona rosyjska wykorzystuje rocznice wydarzeń historycznych do wypaczania obrazu II wojny światowej - ocenił rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, komentując tweet Ambasady Rosji w Warszawie o "wyzwalaniu" Polski w 1945 r. przez Armię Czerwoną.