X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Profesor Ryszard Legutko w Le Figaro o "kapitulacji konserwatystów w Europie"

05.03.2021 11:24
"W Europie konserwatyści całkowicie skapitulowali" - stwierdził europoseł Prawa i Sprawiedliwości profesor Ryszard Legutko w wywiadzie opublikowanym na łamach Le Figaro. Zdaniem polskiego filozofa, dominacja nurtów lewicowo-liberalnych w Europie doprowadziła do poważnego kryzysu moralnego który może zniszczyć Unię Europejską.
Audio
  • Legutko w Le Figaro o "kapitulacji konserwatystów w Europie". Materiał Stefana Foltzera (IAR)
Prof. Ryszard Legutko
Prof. Ryszard Legutkofacebook.com/profLegutko

Profesor Legutko nazwał "mistyfikacją" twierdzenie, iż w Europie panuje pluralizm polityczny. "Jest bardzo niewiele różnic między Europejską Partią Ludową, Zielonymi i Socjalistami, komunistami i liberałami" - przyznał europoseł w Le Figaro. Profesor Legutko podał przykład legalizacji małżeństw homoseksualnych, wprowadzonej w kilku europejskich krajach zarówno przez socjalistów jak i przez chadeków. Europoseł skrytykował próby niszczenia europejskich tożsamości narodowych i przywiązania do tradycyjnych wartości czy wprowadzanie tak zwanej "nowomowy". "W Brukseli rozwija się pycha transformacji. Właśnie to chcieli zrobić komuniści: stworzyć nowego człowieka" - powiedział profesor Legutko. Dodał, że byli komuniści są lepiej przyjmowani w Europarlamencie niż byli działacze opozycji antykomunistycznej.

Europoseł PiS skrytykował również mechanizmy działania Unii Europejskiej. "W Unii nie ma żadnego podziału władzy i dochodzi do ogromnych naruszeń traktatów" - podkreślił polityk. Polski eurodeputowany uznał, że w obliczu rosnącego niezadowolenia społecznego rozpad Unii jest możliwy, i że byłby ogromną stratą. Stwierdził, że Europa powinna bardziej wsłuchać się w głosy krytyczne płynące między innymi z Polski.

We Francji pod koniec lutego ukazał się esej profesora Ryszarda Legutki zatytułowany "Diabeł w demokracji - totalitarne pokusy w sercu wolnych społeczeństw" - dodał.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Unia Europejska Ryszard Legutko