Polskie Radio
Section05
Ryszard Legutko

Sikorski chce stworzyć "europejski legion" wojskowy. Legutko: to pogłębiłoby chorobę UE

Były szef MSZ, obecnie europoseł Radosław Sikorski zaproponował utworzenie "europejskiego legionu" wojskowego. Zdaniem europosła Ryszarda Legutki to niebezpieczny pomysł. - Gdyby w strukturę UE wsadzić jakieś oddziały militarne o niewiadomym przeznaczeniu, to pogłębiłoby chorobę Unii – mówił polityk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Radosław Sikorski Europa Platforma Obywatelska Ryszard Legutko PiS

"Polska jest oczywistym sojusznikiem dla Ukrainy". Prof. Legutko o zagrożeniu ze strony Rosji

- Zrozumiałe jest, że Ukraińcy szukają gwarancji międzynarodowych i wsparcia dla siebie. Polska jest tu oczywistym sojusznikiem czy nawet - w szerszym sensie - pozwala reprezentować, wyrażać ukraińskie interesy bezpieczeństwa w strukturach międzynarodowych: czy to w Unii, czy w NATO - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Ukraina konflikty międzynarodowe Polityka zagraniczna Polski Ryszard Legutko Europa

"Punkt dojścia jest podobny, punkt wyjścia - inny". Legutko o spotkaniu Morawiecki-Orban-Salvini

- Węgrzy i Włosi są w sytuacji pewnego przymusu, natomiast my działamy w ramach naszej grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów - powiedział europoseł Ryszard Legutko. - Oczywiście miło nam będzie zaprosić Fidesz do EKR-u - dodał w kontekście rozmów PiS z Fideszem i włoską Ligą.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polska w Unii Europejskiej Ryszard Legutko Europarlament Parlament Europejski Europa Węgry Włochy polityka

Bruksela chce decydować o architekturze w krajach UE. Prof. Legutko: wyjdzie z tego karykatura

Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen ogłosiła powstanie Nowego Europejskiego Bauhausu (NEB) - szkoły architektonicznej, która ma pomóc realizować Europejski Zielony Ład. - Już samo nawiązanie do oryginalnego Bauhausu w nazwie jest kontrowersyjne i niesie z sobą ostrzeżenie - komentuje europoseł PiS prof. Ryszard Legutko.
Zobacz więcej na temat:  Ursula von der Leyen Ryszard Legutko ŚWIAT architektura Bruksela Unia Europejska Europa

Prof. Legutko o postawie części byłych polskich premierów w PE: to kompletna demoralizacja polityczna

- W Parlamencie Europejskim mamy pięcioro byłych polskich premierów konsekwentnie głosujących przeciwko państwu i rządowi polskiemu. Jak ktoś taki może opowiadać się za karaniem swojego kraju? - powiedział prof. Ryszard Legutko, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Tadeusz Płużański Ryszard Legutko Parlament Europejski Unia Europejska media

PE o "strefach wolności dla LGBTIQ". Legutko: zróbcie UE strefą wolności dla zdrowego rozsądku

Komisja Europejska popiera inicjatywę PE, by obwołać UE "strefą wolności LGBTIQ" - oznajmiła w Parlamencie Europejskim komisarz UE ds. równości Helena Dalli. - Zróbcie UE strefą wolną dla zdrowego rozsądku - mówił z kolei polski eurodeputowany Ryszard Legutko (PiS).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Parlament Europejski Ryszard Legutko LGBT

POLSKIE RADIO 24 Francja i Niemcy kupują szczepionki poza UE. Legutko: jedność europejska jest wtedy, gdy to wygodne

- Niemcom wolno, Francji wolno. Mówiąc brutalnie, Komisja Europejska im nie "podskoczy", bo ma tyle władzy, ile dostaje od dużych graczy - tak prof. Ryszard Legutko, eurodeputowany PiS, skomentował w Polskim Radiu 24 informacje o tym, że Niemcy i Francja kupują szczepionki na koronawirusa poza unijną umową.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Legutko COVID-19 koronawirus pandemia szczepienia szczepionka ŚWIAT Europa Unia Europejska

Legutko: KE nie jest strażnikiem Traktatów, lecz jawnie stronniczym narzędziem władzy i ideologii

- W obecnym układzie politycznym w Europie nastąpiło głębokie upartyjnienie instytucji europejskich; Komisja Europejska nie jest strażnikiem Traktatów, lecz jawnie stronniczym narzędziem władzy i ideologii - mówił europoseł PiS Ryszard Legutko podczas wideokonferencji "Przyszłość Europy. Nowa nadzieja".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska budżet unijny Ryszard Legutko Europa rząd Mateusza Morawieckiego

Konkluzje po szczycie UE. Prof. Legutko: to wielki sukces, osiągnęliśmy tyle, ile mogliśmy osiągnąć

- Pamiętajmy, że nie gramy z dżentelmenami według zasad fair, ale gramy z ludźmi, dla których faulowanie stało się drugą naturą - ocenił ustalenia po szczycie UE w TVP Info prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Europa budżet ue budżet UE 2021-2027 fundusze unijne budżet unijny fundusze ue Polska w Unii Europejskiej Ryszard Legutko polityka

Ryszard Legutko o sytuacji po wyborach w USA: monopol liberalno–lewicowy na świecie się umacnia

- Zwycięstwo Joe Bidena w wyborach prezydenckich w USA oznacza, że monopol liberalno–lewicowy na świecie się umacnia. Nurtom konserwatywnym w tej rzeczywistości będzie trudniej - mówi europoseł, szef EKR profesor Ryszard Legutko. Jak dodał, wybory pokazały też, że społeczeństwo amerykańskie jest bardzo podzielone.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka wybory prezydenckie w USA Donald Trump sondaże wybory w USA Ameryka Północna Joe Biden Ryszard Legutko

Rezolucja PE ws. aborcji w Polsce. Prof. Legutko: celem jest obalenie rządu i destabilizacja Polski

- Od samego początku, od zwycięstwa wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w 2015 roku celem jest obalenie rządu polskiego i destabilizacja sytuacji politycznej w kraju. To jest cel, który od samego początku jest realizowany - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, komentując rezolucję Parlamentu Europejskiego dotyczącą aborcji w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska ŚWIAT Europa Ryszard Legutko Dorota Kania aborcja PiS Rząd RP