Polskie Radio
Section05
Ryszard Legutko

Prof. Ryszard Legutko: ws. Tuska zawiedli wszyscy sojusznicy

– Zdumiewa mnie w komentarzach, że rząd polski popełnił straszną gafę, zmarginalizował się i zrobił rzecz, za którą może zostać ukarany. Odkąd wystawianie swojego kandydata na przewodniczącego Rady Europejskiej jest przestępstwem i rzeczą kompromitująca? To pokazuje, jaki osiągnęliśmy poziom patologizacji w Unii Europejskiej – mówił w audycji Dwóch na Jednego prof. Ryszard Legutko, europoseł.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Ryszard Legutko Jerzy Jachowicz Rada Europejska Jacek Saryusz-Wolski POLSKA

"Szef RE nie może atakować żadnego państwa UE"

– Gdyby Donald Tusk powstrzymywał się od komentarzy na temat polskiego rządu, być może wtedy rząd wstrzymałby się od głosowania przeciwko jego kandydaturze – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Ryszard Legutko, europoseł PiS. Obecny szef Rady Europejskiej został wybrany na kolejną kadencję przez 27 państw, przeciwko była jedynie Polska.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Legutko Parlament Europejski Donald Tusk przewodniczącym Rady Europejskiej Donald Tusk Jacek Saryusz-Wolski Unia Europejska Rada Europejska PiS Beata Szydło

Prof. Legutko: w Unii Europejskiej musi zajść zmiana

Przywódcy państw unijnych spotkają się w piątek podczas szczytu na Malcie. Tematem rozmów będą powstrzymanie nowej fali migracyjnej z Afryki do Europy przez Libię oraz przyszłość Unii Europejskiej. – Wspólnota staje się coraz bardziej zamknięta, system władzy nieczytelny, władza arogancka – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania prof. Ryszard Legutko, eurodeputowany PiS.
Zobacz więcej na temat:  polityka Unia Europejska Ryszard Legutko POLSKA

Ryszard Legutko: KE chce spacyfikować polski rząd

- Cały ten tekst pisany jest oczywistą intencją całościowego, frontalnego uderzenia w rząd polski. Nie ma to nic wspólnego ani z kartą praw podstawowych, ani z prawami człowieka, ani z niczym innym – powiedział w Rozmowie Poranka Ryszard Legutko (PiS). Odniósł się w ten sposób do rezolucji Komisji Europejskiej ws. Polski i swojego wystąpienia w Parlamencie Europejskim podczas debaty o Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Europejska Parlament Europejski PiS polityka POLSKA Ryszard Legutko Strasburg