X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Mińsk: modlitwa w intencji ofiar zbrodni w Katyniu

07.03.2021 16:45
W archikatedrze Najświętszego Imienia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku upamiętniono ofiary zbrodni katyńskiej. Mszy świętej przewodniczył administrator apostolski diecezji mińsko-mohylewskiej biskup Kazimierz Wielikosielec.
Zdj. ilustr.
Zdj. ilustr.Shutterstock.com / EhayDy

W nabożeństwie wzięli udział przedstawiciele polskiej mniejszości oraz polscy dyplomaci. Charge d'affaires Ambasady Polski na Białorusi Marcin Wojciechowski powiedział Polskiemu Radiu, że była to bardzo wzruszająca uroczystość. W trakcie nabożeństwa złożono kwiaty przed obrazem Matki Boskiej Katyńskiej, który przed rokiem został podarowany mińskiej katedrze. - Jesteśmy bardzo wdzięczni Kościołowi białoruskiemu, że pamięta o tych wydarzeniach. Jesteśmy wdzięczni miejscowym Polakom, że również nie zapominają. Dzięki temu ci, którzy zginęli w Katyniu, żyją w naszych sercach i pamięci. W ten symboliczny sposób możemy sprawić, że ich ofiara nie poszła na marne - powiedział Marcin Wojciechowski. Dyplomata dodał, że pamięć o przeszłości jest jednym z filarów wolnej Polski i naszej wspólnej przyszłości.


PAP PAP

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Katyń Białoruś