X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Początek procesu sądowego Siarhieja Cichanouskiego

24.06.2021 09:23
Rozprawa męża byłej kandydatki na prezydenta, Swiatłany Cichanouskiej, odbywa się za zamkniętymi drzwiami, nie w budynku sądu, lecz w areszcie, w którym jest przetrzymywany
Audio
  • Białoruś: początek procesu sądowego S. Cichanouskiego [posłuchaj]
Bloger Siarhiej Cichanouski w Mińsku 24 maja,
Bloger Siarhiej Cichanouski w Mińsku 24 maja,Włodzimierz Pac, Polskie Radio

Razem z Siarhiejem Cichanouskim przed sądem stanie pięć osób, w tym kandydat na prezydenta w wyborach z 2010 roku Mikoła Statkiewicz. Wszyscy siedzą w areszcie od ponad roku. 

Niezależny politolog Raman Jakauleuski powiedział Polskiemu Radiu, że należy spodziewać się surowego wyroku. "Nie widzę żadnych oznak wskazujących na możliwość łagodnego potraktowania Cichanouskiego. Niestety trzeba oczekiwać surowego wyroku. Nie widzę również oznak, by wobec sądzonych dziś osób mogła być zastosowana amnestia" - powiedział Raman Jakauleuski. 

Opozycyjnym działaczom zarzuca się między innymi organizację masowych zamieszek - za co grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Białoruś