Redakcja Polska

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaprezentowało aplikację "Polak za granicą"

16.07.2021 15:07
Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaprezentowało aplikację "Polak za granicą". Podróżujący lub planujący podróż znajdą w niej m.in. informacje o tym, jakie ograniczenia epidemiczne obowiązują w innych państwach. Aplikację można pobrać w sklepach Play i Appstore.
Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk podczas konferencji prasowej w siedzibie Centrum Prasowego MSZ w Warszawie
Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk podczas konferencji prasowej w siedzibie Centrum Prasowego MSZ w WarszawiePAP/Tomasz Gzell

- Aplikacja ma służyć pomocą wszystkim osobom, które albo chcą wyjechać za granicę, albo już tam są - mówił wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk. - Dla tych, którzy chcą wyjechać, to jest informacja o zasadach wjazdu do danego państwa, o tym, co nas może czekać na miejscu, jakie są zasady przemieszczania się ograniczenia w tym zakresie, ale też jakie mogą być restrykcje nałożone na przykład na osoby niezaszczepione - tłumaczył wiceminister.

Piotr Wawrzyk dodaje, że podróżni w aplikacji mogą znaleźć adresy placówek dyplomatycznych, telefony oraz mapę, by można było je łatwiej je zlokalizować.

Aplikacja zawiera informacje, które są na bieżąco aktualizowane, na temat wszystkich krajów świata. Wcześniej zakładka "Polak za granicą" działała na stronach MSZ.

MSZ utrzymuje apel, by nie podróżować za granicę bez konieczności i zaszczepić się przed wyjazdem przeciwko COVID-19.

IAR/dad