X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Stacjonujący w Polsce żołnierze NATO odwiedzą m. in. Muzeum Powstania Warszawskiego

31.07.2021 12:47
Stacjonujący w Polsce żołnierze państw NATO odwiedzą ważne dla naszego kraju miejsca pamięci. To inicjatywa Polskiej Fundacji Narodowej w ramach projektu "Zwiastun".
Audio
  • Prezes Polskiej Fundacji Narodowej Marcin Zarzecki powiedział Polskiemu Radiu, że celem projektu "Zwiastun" jest budowanie pozytywnej świadomości na temat Polski wśród żołnierzy NATO (IAR)
Żołnierze NATO w 2020 odwiedzili cmentarz w Parku Powstańców Warszawy
Żołnierze NATO w 2020 odwiedzili cmentarz w Parku Powstańców WarszawyŹródło: Twitter / Fundacja_PFN @Fundacja_PFN

Od soboty do poniedziałku wyżsi oficerowie Batalionowej Grupy Bojowej NATO, w skład której wchodzą Amerykanie, Brytyjczycy, Chorwaci i Rumuni, odwiedzą Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku czy Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki na stołecznym Żoliborzu.

Prezes PFN Marcin Zarzecki powiedział Polskiemu Radiu, że celem projektu "Zwiastun" jest budowanie pozytywnej świadomości na temat Polski wśród żołnierzy NATO. - Wyszliśmy z założenia, że żołnierze sił sojuszniczych stanowią naturalnych ambasadorów naszej kultury, dziedzictwa narodowego. Winniśmy roztoczyć także nad nimi opiekę o charakterze obywatelskim, opiekę edukacyjną, która będzie im pozwalała poznać to, co dla nas najistotniejsze a związane z naszą trudną historią - zaznaczył szef PFN.

Wojskowi z państw NATO będą również przy pomniku żołnierzy amerykańskich w podwarszawskim Kiełpinie, a także na cmentarzu i w kaplicy w Ossowie. Natomiast w "Godzinę W" 1 sierpnia oddadzą hołd Powstańcom Warszawskim na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Prezes PFN Marcin Zarzecki podkreślił, że tego typu wizyty często spotykają się z emocjonalną reakcją żołnierzy sił sojuszniczych. - Mamy informację zwrotną od oficerów łącznikowych, oficerów dowodzących czy od samych żołnierzy, którzy do nas piszą nawet po powrocie już do swoich krajów macierzystych. Dziękują nam, mówią, że rozwijają tę wiedzę, sięgając po odpowiednie książki historyczne, są zdumieni, że jest tak wiele elementów, które łączą historię Polski na przykład z historią Stanów Zjednoczonych - powiedział Marcin Zarzecki.

Projekt "Zwiastun" jest prowadzony przez Polską Fundację Narodową od 2017 roku. Według strony internetowej PFN, do tej pory w inicjatywie wzięło udział 1900 żołnierzy stacjonujących w bazie NATO w Bemowie Piskim.


IAR/dad