X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Stanisław Żaryn: służby białoruskie prowadzą działania przeciwko naszym funkcjonariuszom na granicy

28.11.2021 15:00
Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział, że białoruskie służby organizują i osłaniają ataki migrantów na granicę polsko-białoruską. W rozmowie z TVP Info wskazał, że nie tylko użyczają cudzoziemcom sprzętu i dostarczają kładki ułatwiające przechodzenie przez ogrodzenie, ale też podejmują bezpośrednie działania wymierzone w naszych funkcjonariuszy.
Kolejna niespokojna doba na granicy. Znamy najnowsze dane SG
Kolejna niespokojna doba na granicy. Znamy najnowsze dane SGStraż Graniczna

Stanisław Żaryn mówił, że Białorusini rzucają w osoby strzegące naszej granicy kamieniami po to, żeby utrudnić im interwencję w miejscu innych działań, czyli tam, gdzie dochodzi do prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski. Dodał, że w celu utrudniania naszych interwencji wykorzystywane są również lasery i silne światła oślepiające naszych żołnierzy i funkcjonariuszy. - Oni z jednej strony nie są w stanie wtedy tak skutecznie interweniować, a z drugiej strony nie widzą na przykład kamieni czy gałęzi lecących w ich stronę. Zatem widać, że taka cyniczna gra po to, żeby zwiększyć ryzyko dla naszych ludzi jest prowadzona przez służby białoruskie - mówił rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Stanisław Żaryn podkreślił, że kamienie lecą w stronę naszych służb bardzo często. - Właściwie każdej nocy nasi ludzie służący na granicy spotykają się z próbami masowego wdarcia się na stronę polską. Te próby są organizowane i koordynowane przez służby białoruskie - dodał rzecznik.

Ostatniej nocy doszło do takich prób dwa razy. Kilkudziesięcioosobowe grupy usiłowały się przedrzeć przez naszą linię graniczną.

Od początku roku Straż Graniczna odnotowała 37 tysięcy 600 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie takich było ich 8,5 tysiąca.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Białoruś granica