Polskie Radio
Section05
granica

Imigrant z Afganistanu w skrzynce z cytrynami

Augustowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej i Placówki Straży Granicznej w Augustowie zatrzymali obywatela Afganistanu, który ukrył się w ciężarówce przewożącej cytryny. Pasażer „na gapę” swoją nielegalną podróż rozpoczął w Serbii.
Zobacz więcej na temat:  policja granica kontrola imigranci w Europie straż graniczna POLSKA ŚWIAT społeczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze kierowcy motoryzacja

Nastroje na Wyspach po brexicie. Dr Przemysław Biskup: dla Brytyjczyków to zamknięcie pewnego etapu

- Większość Brytyjczyków jest zadowolona z umowy z tego względu, że jest to zamknięcie pewnego etapu. Umowa broni podstawowych zasad współpracy gospodarczej - powiedział dr Przemysław Biskup z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Dodał przy tym, że jednak trudno mówić o entuzjazmie. 
Zobacz więcej na temat:  Brexit Wielka Brytania Unia Europejska handel umowa granica kontrola ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

Po brexicie wracają odprawy celno-graniczne. Nowe obowiązki dla przedsiębiorców

Ministerstwo Finansów przypomina, że w związku z brexitem wraz z początkiem roku w Wielkiej Brytanii przestaje obowiązywać unijne prawo celne i podatkowe. Oznacza to, że pojawią się kontrole towarów na granicy tego kraju z Unią Europejską i konieczne będzie przeprowadzenie odpraw celno-granicznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krajowa Administracja Skarbowa Wielka Brytania Brexit granica podatki

Po medykach kierowcom pomagają terytorialsi. W Dover trwa operacja "Zumbach"

Medycy, którzy brali udział we wczorajszej akcji testowania kierowców w Dover są już w Warszawie - poinformował Centralny Szpital Kliniczny MSWiA. Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk napisał natomiast na Twitterze, że terytorialsi rozpoczęli już działania w Wielkiej Brytanii w ramach operacji "Zumbach". Szef MON Mariusz Błaszczak napisał, że przeprowadzają testy na obecność koronawirusa i dostarczyli kierowcom żywność i napoje. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wielka Brytania Francja kierowcy transport koronawirus granica

Koniec blokady brytyjskiej granicy. Polscy kierowcy mają szansę na powrót do kraju

Koczujący w hrabstwie Kent kierowcy ciężarówek - w tym wielu Polaków - mają szansę na powrót do kraju. Zakończyła się częściowo blokada brytyjskiej granicy przez Francję. By przedostać się na kontynent konieczny będzie negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Testy zapewnić mają Brytyjczycy.
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania Europa kierowcy granica transport koronawirus ŚWIAT