Redakcja Polska

Początek roku szkolnego w Liceum Społecznym Polskiej Macierzy Szkolnej w Grodnie

14.09.2019 08:15
To największa polska placówka oświatowa na Białorusi i jedna z większych poza granicami Polski. Do Liceum im. Elizy Orzeszkowej pójdzie w tym roku ponad 2 tysiące uczniów
Audio
  • Grodno: początek roku szkolnego w liceum społecznym Polskiej Macierzy Szkolnej [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock

W Liceum Społecznym Polskiej Macierzy Szkolnej w Grodnie rozpoczyna się dziś po południu nowy rok szkolny. To największa polska placówka oświatowa na Białorusi i jedna z większych poza granicami Polski.

Do Liceum Społecznego imienia Elizy Orzeszkowej w Grodnie pójdzie w tym roku ponad 2 tysiące uczniów.

Chętnych jest tak dużo, że rozpoczęto rozbudowę szkoły znajdującej się w centrum Grodna. Stanisław Sienkiewicz, prezes Polskiej Macierzy Szkolnej powiedział Polskiemu Radiu, że dzięki temu placówka powiększy się o jedną trzecią. "Dodatkowo będą trzy sale lekcyjne i większa biblioteka" - poinformował Stanisław Sienkiewicz. Rozbudowa jest już zaawansowana i nie wykluczone, że za kilka miesięcy nowe klasy zostaną oddane do użytku.

Polska Macierz Szkolna otrzymuje wsparcie z kraju na rozwój polskiej oświaty na Białorusi. W akcję zbierania środków finansowych na wyposażenie nowych sal lekcyjnych włączyło się między innymi Centrum Życia i Rodziny w ramach prowadzonej akcji "Ocalmy polskość nad Niemnem".

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Polacy na Białorusi Senat