X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polacy i Litwini porozmawiają w Warszawie "bez emocji" o 1938 roku

12.11.2019 13:40
O trudnych polsko-litewskich relacjach w okresie międzywojennym oraz o nawiązaniu przez oba państwa stosunków dyplomatycznych w 1938 roku w Domu Spotkań z Historią w Warszawie rozmawiać będą polscy i litewscy historycy i politolodzy podczas dyskusji "Bez emocji… Polsko-litewski dialog o roku 1938".
Plakat promujący wydarzenie
Plakat promujący wydarzenieŹródło: Instytut Polski w Wilnie

Będzie to już trzecie spotkanie na temat, który do niedawna budził wśród Polaków i Litwinów wiele emocji. W dyskusji "Bez emocji. Polsko-litewski dialog o roku 1938" w Domu Spotkań z Historią w Warszawie udział wezmą prof. Marek Kornat z Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, dr Andrzej Pukszto, kierownik katedry politologii na Uniwersytecie Witolda Wielkiego w Kownie oraz autorzy publikacji "1938…" Simonas Jazavita z Uniwersytetu Witolda Wielkiego oraz Muzeum Miasta Kowna i Dominik Wilczewski z Uniwersytetu w Białymstoku i Instytutu Europy Środkowej. Słowo wstępne wygłosi ambasador Litwy w Polsce Eduardas Borisovas, panel dyskusyjny zaś moderować będzie dyrektor Instytutu Polskiego w Wilnie Marcin Łapczyński. 

Wydarzenie odbędzie się 15 listopada 2019 roku o godz. 18.00 w Domu Spotkań z Historią w Warszawie (ul. Karowa 20). Wstęp na nie jest wolny. Spotkanie odbędzie się w jęz. litewskim i polskim z tłumaczeniem.

Źródło: Instytut Polski w Wilnie

Zobacz więcej na temat: Litwa HISTORIA 1939