X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"To jest moje miejsce na ziemi". Zapraszamy do Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Stanisławowie

15.11.2019 09:46
Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku (dawnym Stanisławowie) prowadzi wielowymiarową działalność kulturalną, uczy języka polskiego, organizuje konferencje naukowe, warsztaty dziennikarskie.
Audio
  • Wielowymiarowa działalność Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Stanisławowie. Rozmowa z dyrektor Maria Osidacz [posłuchaj]
Maria Osidacz, dyrektor Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Stanisławowie
Maria Osidacz, dyrektor Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w StanisławowieFoto: CKPiDE

W CKPiDE odbywają się imprezy literackie, wydarzenia i spotkania artystyczne z ciekawymi ludźmi, którzy chętnie dzielą się swoimi pomysłami i doświadczeniem.

Centrum jest ważnym miejscem dla osób chcących poznać nowych ludzi zainteresowaniach polską kulturą i nauczyć się języka polskiego. Niezwykle istotnym elementem Centrum jest biblioteka, gdzie zainteresowany czytelnik znajdzie literaturę polską, tłumaczenia światowej literatury, publikacje o Polsce, Unii Europejskiej i aktualną polską prasę.

-Siłą Centrum są ludzie - podkreśla  Maria Osidacz, dyrektor CKPiDE. -Przychodzą do nas wolontariusze reprezentujący kilka pokoleń Polaków. Naszymi współpracownikami są też często Ukraińcy. Bez zaangażowania wolontariuszy nie udałoby się przeprowadzić wielu projektów, także tych dotyczących historii Stanisławowa, ochrony polskiego dziedzictwa. Są one dla nas szczególnie ważne - dodaje Maria Osidacz.

Centrum jest miejscem spotkań wielu narodowości. Instytucja prowadzi cenną pracę na rzecz dialogu, porozumienia i współpracy polsko - ukrańskiej.

O wyjątkowej, niezwykle ważnej działalności Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku (dawnym Stanisławowie), opowiada Maria Osidacz, dyrektorka placówki. Rozmawiały z nią Halina Ostas i Maria Wieczorkiewicz.

Zobacz więcej na temat: Stanisławów Ukraina