X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Lwów: Akademia Liderów Rzeczypospolitej

11.12.2019 16:42
W polskiej szkole nr 10 im. św. Marii Magdaleny we Lwowie odbył się I etap szkolenia organizowanego przez Fundację Inicjatyw Młodzieżowych w ramach projektu Akademia Liderów Rzeczypospolitej. Około 20 młodych osób ze Lwowa, Drohobycza oraz Iwano-Frankiwska (d. Stanisławowa) szkoliło swoje umiejętności z zakresu komunikacji społecznej, odkrywania w sobie cech lidera, zarządzania projektami, kierowania i podziału zadań w zespole oraz pozyskiwania środków finansowych na działanie organizacji.
Audio
  • We Lwowie odbył się I etap szkolenia organizowanego przez Fundację Inicjatyw Młodzieżowych w ramach projektu Akademia Liderów Rzeczypospolitej. O szczegółach - Eugeniusz Sało
Warsztaty liderskie
Warsztaty liderskieFot. Karina Wysoczańska/ Kurier Galicyjski

Tomasz Skorupski, prezes Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych podkreślił, że szkolenia liderów pomagają budować społeczeństwo obywatelskie na Ukrainie. - To jest projekt, który ma wyłonić liderów wśród młodzieży. Chcemy, żeby osoby, które angażują się społecznie, zostały przeszkolone, żeby były profesjonalne w tym co robią. To też pomaga im później w stawianiu pierwszych kroków na ścieżce zawodowej. W dzisiejszych czasach jest tak, że osoba, która skończy studia, ma problem z podjęciem pracy. Więc pracodawcy zaczynają bardziej doceniać ich zaangażowanie społeczne. Organizacja i koordynacja projektów na wysokim poziomie jest później bardzo znaczącym wpisem w CV. Więc jest to budowanie społeczeństwa obywatelskiego przez nas - powiedział organizator. 


Fot. Karina Wysoczańska/ Kurier Galicyjski Fot. Karina Wysoczańska/ Kurier Galicyjski

Konrad Pytlakowski, kierownik projektu Akademii Liderów Rzeczypospolitej dodał, że dzięki warsztatom uczestnicy będę mogli lepiej działać w swoich towarzystwach i organizacjach. - Chcemy, aby zdobytą wiedzę uczestnicy mogli przekuć na praktykę i rozwijać polskie organizacje, działające na Ukrainie. Tak, aby lokalne działania były jeszcze bardziej wyraźne i przyczyniały się dla dobra społeczeństwa, które tutaj mieszka na co dzień - dodał kierownik projektu. 

Wspólnie z trenerami z Polski uczestnicy zdobywali praktyczną wiedzę na temat przywództwa, budowania i zarządzania zespołem oraz pisaniem i realizacją projektów.

Uczestnicy szkoleń Olga Nadwodna i Otto Rayniher opowiedzieli czego nauczyli się podczas warsztatów liderskich. - W pierwszej części uczyliśmy się jak pracować w zespole, jak zaprezentować siebie, jak wykorzystać swoje mocne i słabe strony. W drugiej części planowaliśmy swoje projekty, jak wdrażać je w życie oraz gdzie można zdobyć środki na ich realizację - mówiła Olga Nadwodna ze Lwowa. 

- Przyjechałem tutaj, aby poznać nowe osoby i zdobyć wiedzę na temat jak być liderem. Pracowaliśmy w grupach i osobno. Stworzyliśmy własne projekty - dodał Otto Kristian Rayniher z Drohobycza, studiujący w Iwano-Frankiwsku. 

Działacze Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych opowiedzieli jak będzie wyglądała V edycja Akademii Liderów Rzeczypospolitej. - Mamy przeszkolonych 2250 absolwentów, którzy przeszli szkolenia pierwszego stopnia. Działamy w każdym mieście obwodowym. Staramy się też docierać do mniejszych ośrodków, jeżeli jest taka potrzeba. Mamy plany do września 2020 roku. Chcemy zrobić 25 szkoleń jednodniowych w miastach obwodowych i trzy szkolenia weekendowe, każde dla 50 osób. A także Szkołę Letnią Liderów, która odbywa się w ostatnim tygodniu września dla wybranych 35 uczestników, którzy przejdą wcześniejsze etapy - podsumował prezes Tomasz Skorupski. 


Fot. Karina Wysoczańska/ Kurier Galicyjski Fot. Karina Wysoczańska/ Kurier Galicyjski

Na zakończenie wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali certyfikaty i drobne upominki. Zrobiono również pamiątkowe wspólne zdjęcie.

 

Eugeniusz Sało/ Kurier Galicyjski

Zobacz więcej na temat: Lwów Ukraina