Polskie Radio
Section05
Lwów

Lwów – miasto niezwykłych kobiet

Z jednej strony majętne arystokratki, zapracowane nauczycielki, wielkie śpiewaczki, wybitne aktorki, a z drugiej tysiące pań, które codzienną ciężką pracą walczyły o jak najlepsze życie swoich rodzin. Lwów był miastem, w którym urodziło się i żyło wiele niezwykłych kobiet. Ich historie i dokonania zebrała w swojej książce Beata Kost. W audycji „Między Kropkami” rozmowa o „Kobietach ze Lwowa”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Lwów Kresy

Uczczono Polaków na Cmentarzu Orląt Lwowskich

Na Cmentarzu Obrońców Lwowa uczczeni zostali obrońcy miasta, którzy polegli w walkach z Ukraińcami w 1918 roku. Główną częścią uroczystości była msza za poległych i zmarłych, który spoczywają na tzw. Cmentarzu Orląt. Zajmuje on szczególne miejsce w sercach Polaków nie tylko z Lwowa. O znaczeniu tej nekropolii mówili w Polskim Radiu 24 nasz specjalny wysłannik Witold Banach i Janusz Balicki z Polskiego Towarzystwa Opieki nad Grobami Wojskowymi we Lwowie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wszystkich Świętych Lwów Ukraina

25-lecie Polskiego Radia Lwów

Podtrzymywanie polskiej kultury i kultywowanie przedwojennych tradycji - to główne cele działania Polskiego Radia Lwów. We Lwowie trwają uroczystości 25-lecia polskiej rozgłośni, która nawiązuje do przedwojennych tradycji Polskiego Radia Lwów. Działało ono od 1930 roku, do 23 września 1939 roku, kiedy w wyniku agresji Związku Radzieckiego na Polskę i zajęcia Lwowa przez Armię Czerwoną zostało zlikwidowane. W PR24 obchody relacjonował Witold Banach (IAR). 
Zobacz więcej na temat:  Lwów Ukraina media