X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Jedyny polski dziennik na Litwie będzie się ukazywał rzadziej

07.01.2020 09:42
"Kurier Wileński" będzie się ukazywał trzy razy w tygodniu. Wcześniej gazetę w kioskach na Wileńszczyźnie można było znaleźć pięć razy w tygodniu.
Audio
  • Jedyny polski dziennik na Litwie od dziś będzie się ukazywał rzadziej. Relacja Kamila Zalewskiego (IAR)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjnefot.kurierwilenski.lt

Jedyny polski dziennik na Litwie "Kurier Wileński" od dziś będzie się ukazywał trzy razy w tygodniu. Wcześniej gazetę w kioskach na Wileńszczyźnie można było znaleźć pięć razy w tygodniu.

Jak powiedział Polskiemu Radiu Robert Mickiewicz - redaktor naczelny "Kuriera Wileńskiego", decyzja o tym, aby dziennik ukazywał się rzadziej, była podyktowana m.in. sytuacją na litewskim rynku prasowym. "Podobną decyzję wcześniej podjął też największy dziennik na Litwie 'Lietuvos Rytas', który również będzie się ukazywał trzy razy tygodniowo" - wyjaśnił dziennikarz. 

Robert Mickiewicz zaznaczył, że wpływ na tę decyzję mieli też sami czytelnicy. Okazuje się, że chętniej sięgają do ukazującego się co tydzień, obszerniejszego wydania magazynowego gazety. "Piętnastoprocentowy wzrost nakładu tego tygodnika pokazał nam, że nasi czytelnicy lubią obszerniejsze teksty, reportaże, komentarze czy wywiady" - dodał. Dlatego wraz ze zmniejszeniem częstotliwości ukazywania się dziennika zwiększy się jego objętość. "Nie okradamy czytelnika. Warto pamiętać też, że nasz zespół redakcyjny nie jest duży. Przygotowanie materiałów wymaga czasu" - powiedział. Gazeta nadal może być nazywana dziennikiem, gdyż - jak powiedział Robert Mickiewicz - międzynarodowe organizacje uznają periodyk wydawany trzy razy w tygodniu za gazetę codzienną. 

Na Litwie oprócz "Kuriera Wileńskiego" działają też inne polskojęzyczne media. Wśród nich są: jedyna w tym kraju całodobowa rozgłośnia "Radio znad Wilii", liczne portale internetowe, a od ubiegłego roku również telewizja TVP Wilno. W naziemnej telewizji cyfrowej na Wileńszczyźnie nadawany jest też program TVP Polonia, TVP Info i TVP Historia oraz dwa polskie kanały muzyczne.

"Kurier Wileński" jest najstarszym polskim dziennikiem na Litwie. Ukazuje się od 1990 roku. Gazeta zastąpiła wydawany od 1953 roku "Czerwony Sztandar". Z "Kurierem Wileńskim" współpracuje "Gazeta Polska".

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Litwa Wilno