X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Lwowscy harcerze świętują Dzień Myśli Braterskiej

22.02.2020 15:53
W przypadającym 22 lutego dniu urodzin założycieli skautingu sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave Baden-Powell, harcerze i skauci na całym świecie świętują Dzień Myśli Braterskiej. Tradycyjnie to święto obchodzone jest również przez lwowskich harcerzy z Harcerstwa Polskiego na Ukrainie.
Audio
  • Dzień Myśli Braterskiej na Ukrainie. Rozmowa Eugeniusza Sało [posłuchaj]
Polscy harcerze ze Lwowa
Polscy harcerze ze LwowaFoto: Archiwum Harcerstwa Polskiego na Ukrainie

O tym jak świętują Dzień Myśli Braterskiej lwowscy harcerze opowiedziały harcerki lwowskiego hufca Joanna Adamska i Oleńka Komarowa.

- Nasz program rozpoczniemy od wspólnej mszy św. Następnie zorganizujemy grę terenową uliczkami Lwowa. Znajdą się tam wątki na temat założycieli harcerstwa. Po południu spotkamy się razem na wspólnej kolacji i spędzimy mile wieczór - powiedziała Oleńka Komarowa.


Polscy harcerze ze Lwowa Polscy harcerze ze Lwowa

- Wcześniej świętowaliśmy Dzień Myśli Braterskiej w różnych miejscach w Bóbrce czy Samborze, nawet wspólnie z płastunami czyli miejscowymi skautami ukraińskimi. W tym roku cała nasza organizacja świętuję we Lwowie. Zjechali się dzieci z różnych regionów. A najwyżej postawieni harcerze i instruktorzy wyjechali do Warszawy na spotkanie z prezydentem RP Andrzejem Dudą - podkreśliła Joanna Adamska.

Idea ustanowienia Dnia Myśli Braterskiej powstała w 1926 roku na IV Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w Stanach Zjednoczonych w Camp Edith Macy. Tego dnia skauci mieli składać sobie życzenia i wzajemne podziękowania.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

 

Eugeniusz Sało/ Kurier Galicyjski

ho

 


Zobacz więcej na temat: Lwów harcerstwo