X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kolejny etap budowy Centrum Wymiany Młodzieży Akademickiej Ukraina-Polska

13.08.2020 13:13
W Mikuliczynie, obok kurortu Jaremcze na Przykarpaciu powstaje Centrum Wymiany Młodzieży Akademickiej Ukraina-Polska. Ze względu na pandemię od marca budowa obiektu była wstrzymana. Obecnie rozpoczęto kolejny etap robót.
Audio
  • Z rektorem Ihorem Cependą rozmawia Eugeniusz Sało [posłuchaj]
Budowa  Centrum Wymiany Młodzieży Akademickiej Ukraina-Polska
Budowa Centrum Wymiany Młodzieży Akademickiej Ukraina-PolskaFot.: Eugeniusz Sało

Zadaniem Centrum jest stworzenie miejsca spotkań młodych ludzi z Ukrainy i Polski. Mają się tu odbywać seminaria i konferencje w ramach programu wymiany młodzieży w Unii Europejskiej. Jest to wspólny projekt Uniwersytetu Przykarpackiego w Iwano-Frankiwsku i Uniwersytetu Warszawskiego. 

Rektor Uniwersytetu Przykarpackiego Ihor Cependa zaznaczył, że budowa Centrum jest finansowana przez Polskę i Ukrainę. - Zabezpieczenie finansowe otrzymaliśmy od ukraińskiego rządu. Planujemy również wystąpić o rozszerzenie wsparcia ze strony rządu polskiego. Myślę, że będzie to nasz wspólny obiekt, który będzie nie tylko nas łączył, ale również stworzy nowe perspektywy – powiedział rektor Cependa. 

Fot.: Eugeniusz Sało Fot.: Eugeniusz Sało

Koszt inwestycji to prawie 190 milionów hrywien, czyli równowartość ponad 26 milionów złotych. Otwarcie Centrum Wymiany Młodzieży Akademickiej Ukraina-Polska zaplanowano na 2024 rok.

 

Więcej w rozmowie Eugeniusza Sało.

Zobacz więcej na temat: Ukraina Polacy za granicą