X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Narodowe Czytanie "Balladyny" na Białorusi

05.09.2020 08:50
Również na Białorusi odbędzie się Narodowe Czytanie "Balladyny". Z utworem Juliusza Słowackiego w Internecie mogą  zapoznać się wszyscy Białorusini 
Audio
  • Narodowe Czytanie "Balladyny" na Białousi [posłuchaj]
Narodowe Czytanie 2020
Narodowe Czytanie 2020Krzysztof Sitkowski KPRP

W czytaniu "Balladyny" wezmą udział polscy dyplomaci, Polacy mieszkający na Białorusi i białoruscy artyści.

Arkadiusz Kłębek, radca ambasady Polski w Mińsku, który również uczestniczy w projekcie, mówi, że współpraca z białoruskimi artystami była wielką przyjemnością."Tekst w języku oryginału czytali pracownicy Ambasady Polski i Instytutu Polskiego oraz przedstawiciele białoruskiego środowiska kulturalnego i naukowego, a także nauczyciele języka polskiego i uczniowie. W białoruskim tłumaczeniu Lawona Barszczeuskiego tekst został wykonany przez autorów tutejszego teatru" -powiedział Arkadiusz Kłębek. 

Jak dowiedziało się Polskie Radio, Narodowe Czytanie "Balladyny " będzie kontynuowane w najbliższych dniach, gdy rozpoczną funkcjonowanie Szkoły Społeczne działające przy Związku Polaków na Białorusi.

IAR/ks